На сьогоднішній день будувати бізнес навколо побутової техніки вартує у тому випадку, якщо ви можете налагодити не тільки її постачання, але і ремонт. Гарантія та сервісна підтримка є чи не найважливішим моментом, що формуватиме перспективи такої справи. При цьому варто зазначити, що варіантів такого бізнесу може бути багато:

 • продаж нової техніки
 • продаж техніки бувшої у вжитку
 • перепродаж техніки, викупленої у населення

Розглянемо ці бізнес-кейси більш детально

Продаж нової техніки

Якщо мова іде про продаж нової техніки, потрібно вийти на постачальників побутової техніки та організувати можливість її ремонту та гарантійного обслуговування. Варіантів відкриття таких магазинів є щонайменше 4: можна продавати техніку, попередньо зробивши вкладення у її закупівлю. Розмір вкладень в товари оцінюється щонайменше в 200 тис. дол. - однак такі вкладення дозволяють встановити чималу маржу у розмірі до 40%. Інший варіант - дропшипінг - ви продаєте техніку, якою не володієте у даний момент, однак можете привезти її під замовлення. Перевагами такого методу є відсутність значних вкладень у товари, однак недоліком є охвачення значно меншої частини ринку. Третій варіант  - Інтернет-магазин побутової техніки - ви продаєте товари, які належать оптовим постачальникам, заробляючи комісійні. У випадку електронної торгівлі вкладати кошти потрібно тільки у власний інтернет-магазин, а  у випадку стаціонарної торгівлі потрібно організувати доставку техніки.

Продаж техніки бувшої у вжитку

За звичай цей бізнес є дещо простішим у організації. Для того, щоб відкрити магазин з такими товарами, потрібно налагодити постачання товарів. Націнка становить близько 100% - це один із найбільш рентабельних варіантів бізнесу, однак є і негативний момент - великий відсоток техніки буде бракованим і не підлягатиме продажам. Дану техніку можна буде використовувати тільки в якості запасних частин для ремонтних сервісів. До речі, бізнес продажу бувшої у вжитку техніки доцільно поєднувати із майстернею побутової техніки.

Перепродаж техніки, викупленої у населення

Це свого роду форма ломбардів, коли населення здає свою техніку і отримує близько 50% вартості на руки. Тільки в цьому випадку можна викуповувати працюючу техніку в населення, приводити її до ладу та перепродувати із високою маржею.  Бізнес досить прибутковий. Як зазначають працівники tech-servic.com.ua, який працює у Києві саме в цій ніші, основний заробіток - від ремонту техніки, який можна здійснювати із незначними витратами, маючи велику базу запасних частин практично до будь-якої техніки.

Скільки треба грошей?

Як і для будь-якого виду діяльності вам потрібно буде грамотно оформити всі документи і дозволи, для того щоб здійснювати роздрібну торгівлю побутовою технікою. Ось список основних документів:

 • відкрити ІП або ТОВ
 • вказати КВЕД на діяльність. Для України - 51.19.0, 52.63.0.
 • отримати дозвіл на торгівлю від СЕС і пожежної служби
 • оформити договір оренди на приміщення
 • оформити на роботу персонал
 • мати сертифікати якості на техніку.
 • оформити куточок покупця

Приміщення

Для правильного підбору приміщення під бізнес орієнтований на продаж побутової техніки варто орієнтуватися на кілька простих правил:

 • оскільки ми говоримо про роботу в регіоні, то бажано розміщувати таку торговельну точку або в центрі, або поблизу спальних районів;
 • розмір приміщення підбирайте від 200 кв.м., оскільки велика побутова техніка займає багато місця, а потрібно ще організувати зручну для клієнтів схему переміщення по торговому залу;
 • зручний під'їзд для машин.

Клієнти часто забиратимуть товар на авто і ви повинні забезпечити максимальний комфорт даної процедури.

Дуже важливо сегментувати простір торгової площі. Наприклад, на зал великої побутової техніки, зал аудіо та відео апаратури, зал кухонного обладнання і т.д. - приміщення повинно бути в належному стані, при необхідності, потрібно зробити ремонт.

Склад

Він не обов'язково повинен бути в тому самому приміщенні, що і магазин, але його приміщення повинно відповідати деяким нормам мікроклімату, а саме: бути сухим і провітрюваним, оскільки саме в таких умовах повинна зберігатися побутова техніка.

Устаткування

Для старту, вам знадобитися обставити зал стелажами. Для великої побутової техніки, варто зробити підставки з дерева, а для всього іншого можна закупити стелажі і скляні вітрини. Також потрібно буде оформити місця для персоналу (стіл, стілець, комп'ютер, телефон и.др.). Не забувайте і про прилавки для продавців, установку касових апаратів. Також, підготуйте невелике технічне приміщення у вигляді гардероба, де співробітники зможуть залишити верхній одяг і санвузла. Для відстеження товару можна застосувати систему, засновану на чіпах, які прикріплюються до техніки, а на виході поставити систему сигналізації, яка реагує на них. Сам магазин потрібно буде оснастити сигналізацією. Ці запобіжні заходи повинні бути обов'язкові для виконання, оскільки побутова техніка є дуже дорогим товаром, а систематичні крадіжки зможуть нанести серйозні фінансові проблеми для вашого бізнесу.

Асортимент

Це, мабуть, один з найбільш важливих моментів, який варто врахувати при відкритті бізнесу з продажу побутової техніки. Тут потрібно зробити детальний аналіз конкурентів і знайти ті групи товарів, де асортимент повністю не розкритий або ж подивитися фірми, яких виробників взагалі немає у них в магазині. Наприклад, можна продавати той же кухонне обладнання тільки вітчизняного виробництва, і, до речі, вартість його буде значно нижче конкурентів, а якість, як правило, не таке вже й погане. При пошуку постачальників заздалегідь обумовлюйте гарантійне обслуговування їх техніки і обов'язково підписуйте договір, в якому будуть описані всі моменти вашого співробітництва.

Контактні дані постачальників побутового обладнання ви можете знайти в інтернеті. Бажано дивитися на офіційних сайтах виробників, там зазвичай вказуються регіональні представники, з якими можна зв'язатися і поговорити про оптову закупівлю товару.

Персонал

Грамотний і досвідчений персонал є дуже важливою складовою такого бізнесу. Основний штат співробітників:

 • менеджери з продажу (зазвичай їх кілька, кожен з них орієнтується на певну категорію товару)
 • касир
 • вантажники (їх можна в штат і не брати)
 • бухгалтер
 • охоронець.

Важливий момент, що в якості менеджерів з продажу, які безпосередньо працюватимуть з відвідувачами магазину найкраще брати людей, які добре розбиратися в технічних характеристиках вашого товару. Вони повинні вміти простою і зрозумілою мовою підказати клієнтові той чи інший варіант техніки, який би підходив під поставлені вимоги. Зазвичай такі співробітники при прийомі на роботу проходять випробувальний період, після чого кращих можна нагороджувати крім основної ставки ще і відсотком від виконаної норми продажів. Це буде їх мотивувати працювати ще краще і ефективніше.

Реклама

У регіонах найбільш актуальними засобами реклами будуть: роздача листівок, оголошення в ЗМІ, яскрава вивіска і розклеювання листівок на стовпах. Для того щоб обзавестися постійними клієнтами, організуйте у себе в магазині накопичувальну систему знижок і акцій, це дуже мотивує покупців. Якщо ж ви працюєте у великому місті, тоді варто задуматися і про відкриття інтернет магазину побутової техніки, оскільки жителі таких населених пунктів, перед тим як купити часто шукають в інтернеті потрібну інформацію про техніку і порівнюють ціни на товар. Для розкрутки свого сайту вам потрібно буде зайнятися його пошуковим просуванням і підключити контекстну рекламу.

Скільки треба грошей?

Питання вартості запуску бізнесу в цій ніші часто дуже актуальний, але в той же час ніхто точну цифру вам не скаже, оскільки тут дуже багато чинників, які впливають на формування стартового капіталу. Складаючи бізнес план магазину побутової техніки, вам потрібно максимально врахувати всі статті витрат, щоб в майбутньому не виникло ситуацій, коли вам потрібно буде брати кредит або позичати гроші для того щоб завершити справу до кінця. Ми надамо вам основний список статей витрат, а ви вже підставите значення під свої вимоги. стартові вкладення

 • ремонт приміщення - від $ 250 за 1 кв.м.
 • стартова закупівля асортименту - від $ 40000 (на площу близько 100 кв.м.)
 • оформлення документів - $ 450
 • рекламна продукція і фірмовий стиль - $ 250
 • купівля обладнання - від $ 4500 (на площу 100 кв.м.)

Щомісячні вкладення

 • оренда приміщення - від $ 6 - $ 8 за 1 кв.м.
 • оплата комунальних послуг - $ 2 за 1 кв.м. (В холодну пору року)
 • податки - $ 300
 • заробітна плата - від $ 350 і вище на одного співробітника
 • реклама - $ 200
 • транспортні витрати - $ 100

Сума стартового капіталу для цього бізнесу буде залежати і від бренду техніки, яку ви будете купувати і від розміщення приміщення, яке ви будете орендувати, так що тут потрібно чітко орієнтуватися під цінники в вашому регіоні. Рентабельність в бізнесі з торгівлі побутовою технікою в середньому рівна - 15% - 25%. Все буде залежати від правильності збудованих процесів продажів і обраного сегмента, а також від цінової політики магазину. Окупність бізнесу становить близько 3-х років.

Висновки. Перед тим як почати продавати побутову техніку, вам варто дуже уважно все обдумати, оскільки для цього потрібні дуже великі фінансові вкладення, а збитки можуть бути колосальними. Спробуйте стартувати з магазину дрібної побутової техніки або кухонного обладнання, а в майбутньому розвиваючи бізнес, можна буде трансформуватися в повноцінний супермаркет.

cat-img

Категорії