Хімічна лабораторія - це обладнане приміщення спеціальними пристроями для проведення аналізів і експериментів в області хімії. Найчастіше подібні приміщення обладнують на базі шкіл та вищих навчальних закладів, закладів медицини, криміналістики, інженерії, сільського господарство.

Крім учнів, послуг хімічної лабораторії потребує велика кількість промислових об'єктів. Наприклад, підприємства легкої та харчової промисловості, металургійні і хімічні заводи.

Часто трапляється так, що подібні підприємства не мають на базі свого виробництва власну хімічну лабораторію. І тоді доводиться звертатися і домовитися з навчальними закладами про експлуатацію їх лабораторій. Але і тут школи і вузи не завжди готові піти на зустріч, навіть за запропоновані гроші, оскільки не мають права на такий додатковий заробіток.

Більш правильним рішенням в даному випадку є можливість скористатися послугами приватної хімічної лабораторії. І на цьому багато бізнесменів будують хороший бізнес.

Головним проблемним моментом, який міститиме бізнес план хімічної лабораторії, є підбір фахівців у цій галузі, а також вкладення великих грошей в придбання якісного і сучасного обладнання.

Придбання приміщення

Приміщення, як один з важливих етапів. Для створення приватної хімічної лабораторії вибирають просторе і світле приміщення. Важливо вибрати таке розташування приміщення, щоб не було навіть мінімальної вібрації, оскільки це може завадити проведенню експериментів. Також неприпустимо орендувати приміщення поблизу котелень, димових труб та інших приміщень, де з тих чи інших причин забруднюється повітря, оскільки це також впливає на експерименти, а ще може негативно позначатися на роботу деяких приладів.

Освітлення

Важливим аспектом є хороше освітлення, допоможуть освітлювальні прилади і великі вікна. Насправді кожне окреме робоче місце повинно бути оснащено освітлювальним приладом. Існують робочі норми площі на кожного окремого працівника, створені безпосередньо для хімічних лабораторій - це 14 метрів квадратних на одну людину. Саме за цим параметром буде розраховуватися площа для лабораторії. Починається вона від 160 метрів квадратних.

Протипожежна безпека

Важливим аспектом є оснащення протипожежною системою безпеки і автоматичними пристроями гасіння пожежі, як в складі, так і на території самої лабораторії. Також приміщення повинно бути обладнане проточною системою вентилювання повітря, витяжками і всіма благами цивілізації. Підлоги і стіни повинні бути виконані з матеріалів, які погано вбирають запахи, а також можуть легко митися.

Всього за оренду такого приміщення просять близько 700 $ у великих містах.

Лабораторне обладнання

До основного лабораторного обладнання відноситься наступне:

 1. Шафа для лабораторного посуду - ціна 2 тис.$ Компанія "Современная Лаборатория"  пропонує  обладнання за доступними цінами.;
 2. Витяжні шафи - 2,5 тис. $;
 3. Установки для дистиляції - 400 $;
 4. Центрифуга - 1,2 тис. $;
 5. Титрувальний стіл - 800 $;
 6. Лабораторні ваги - 600 $;
 7. Високі табурети - 1,6 тис. $;
 8. Аналітичні стаціонарні установки - 5 тис. $;
 9. Цифровий температурний датчик - 800 $;
 10. Цифровий датчик електропровідності розчинів - 1 тис. $;
 11. Цифровий датчик оптичної щільності - 500 $;
 12. Цифровий датчик об'єму газу з контролем температурного режиму - 1 тис. $;
 13. Цифровий датчик термопарний - 700 $;
 14. Прилад для визначення рН - 600 $;
 15. Турбудіметр - 450 $;
 16. Скляні колби, пробірки, розширювачі, кювету, переходи, з'єднувачі - 900 $;
 17. Шприци - 230 $;
 18. Набір демонстраційних зразків - 500 $;
 19. Комплекти піпеток, мірних ложок, циліндрів з пластика або скла, склянок, шпателів, флаконів - 2 тис. $;
 20. Вимірники - 500 $;
 21. Лабораторна комбінована лазня - 1,6 тис. $;
 22. Електроплита - 600 $;
 23. Блоки живлення - 550 $;
 24. Магнітний вішак - 400 $;
 25. Шланги, затискачі - 450 $;
 26. Набір інструментів - 700 $.

Якщо називати загальну суму, то для простого старту необхідно володіти капіталом не менше 30 тис. $.

Реактиви та реагенти

У перелік необхідних хімічних реактивів для приватної лабораторії будуть входити наступні речовини:

 1. Кислоти
 2. Луги
 3. Органічні речовини
 4. Мінеральні добрива
 5. Іоніти
 6. Солі
 7. Органічні сполуки
 8. Галогеніди
 9. Неорганічні сполуки
 10. Сульфати
 11. Сульфіти
 12. Метали
 13. Оксиди
 14. Нітрати
 15. Сполуки хрому і марганцю
 16. Сухе горюче
 17. Індикатори

Якщо говорити в загальному, то для комплектації всіх реактивів та реагентів, мінімально необхідних для роботи хімічної лабораторії, то буде потрібно сума в розмірі близько 8-10 тис. $.

Персонал

Для роботи в лабораторії потрібні старші і молодші лаборанти. Саме вони будуть виконувати основні досліди і від їх якості роботи залежить прибуток. Старших лаборантів варто обов'язково брати з досвідом роботи в подібній галузі і чим більше буде досвід, тим краще для компанії. Також на підприємстві обов'язково наймають прибиральницю, начальника хімічної лабораторії, охоронця, комірника і бухгалтера.

Всього оплата праці персоналу в кількості до 10 осіб становитиме близько 5 тис. $.

Реклама

Створення приватної хімічної лабораторії вимагає реклами власних послуг. Це можуть бути безпосередні зустрічі, презентації, конференції та дзвінки клієнтам. Також  рекламою прослужать публікації в журналах та іншій спеціалізованій літературі. Допоможуть реклама на радіо і телебачення для просування власних послуг.

Знадобиться від 300 $.

Витрати, щоб реалізувати бізнес план хімічної лабораторії

Основні витрати при створенні приватної хімічної лабораторії включає наступні пункти:

 1. Приміщення та його оренда - 700 $;
 2. Оснащення і устаткування - 30 тис. $;
 3. Реагенти та реактиви - 8-10 тис. $;
 4. Персонал - 5 тис. $;
 5. Реклама - 300 $.

Створення такого бізнесу зажадає вкладень від 45 тис. $.

Розвиток і клієнти

Клієнти приватної хімічної лабораторії - це приватні, фізичні особи, з одноразовими потребами і юридичні особи з необхідністю в постійних дослідженнях. Розвивати бізнес можна в двох напрямках: розвиток мереж в інших містах або створення лабораторії для інших експериментів (органолептичні, аналітичні, інструментальні і так далі).

cat-img

Категорії