У великих містах України автомийки можна зустріти практично на кожному кроці, чого не скажеш про середні та малі міста.  Досліджуючи ринок, можна дійти висновку,  що у містах із населенням до 500 тис, знаходиться від однієї до двох автомийок. У містах-мільйонниках кількість автомийок може коливатися на рівні 20-30 одиниць.  Однак із сьогоднішнім потоком транспорту цієї кількості є абсолютно недостатньо. Мало того,  для того щоб  помити автомобіль,  водії формують черги в декілька годин. Виграють конкурентну боротьбу сервіси, що дозволяють водію відпочити за той час, що персонал використовуватиме для надання сервісу.  Можна дійти висновку, що даний бізнес має досить низьку конкуренцію,  яка не задовольняє попиту на ринку, а тому складений бізнес план автомийки вантажних автомобілів допоможе зрозуміти, в якому напряму рухатись при запуску бізнесу.

Перед тим, як реалізувати бізнес план автомийки вантажних автомобілів, необхідно скласти грамотний бізнес-план, що включатиме особливості ведення бізнесу, можливі ризики та фінансові розрахунки.

Особливості ведення бізнесу автомийки вантажних автомобілів

Правильно вибране місце відіграє важливу роль для успішної реалізації бізнес ідеї  авто мийки вантажних автомобілів.  З економічної точки зору найбільш вигідно організовувати автомобільну мийку для вантажних автомобілів на трасі із постійним рухом таких автомобілів.

Якщо надання сервісу буде поєднуватися  із можливістю відпочинку водія, така ідея буде приносити ще більше доходу. Основні чинники, що визначає успішність автомийки:

  1. Кількість машини, що приїжджають попри автомийку.
  2. Час максимальної завантаження автомийки або її максимальний денний виробіток.
  3. Графік роботи автомийки.
  4. Географічне розміщення сервісу.

Етапи реалізації бізнес ідеї автомийки

Бізнес-план реалізується декілька етапів.  На початковому етапі необхідно зареєструвати бізнес у контролюючих та реєстраційних органах

На другому етапі слід обдумати ідею. Необхідно обрати тип миючої установки, яка буде використовуватися для обслуговування вантажних автомобілів. Стаціонарна установка вимагає більших інвестицій і наявності земельної ділянки. Для організацій стаціонарної автомийки потрібно архітектурний проект, в якому передбачені можливості миття автомобілів із різними габаритами. Також дуже важливо, щоб була наявність комунікацій, а особливо каналізації. Якщо такої нема, потрібно установлювати систему очистки використаної води.

Модульні автомийки організовуються без приміщень, це можуть бути мобільні установки, що розкладаються в будь-якому місці.

Автомийка буде вигідною, якщо вона буде обслуговувати близько 22 фур на день.  Середній чек миття великого автомобілю, для прикладу грузовика man створить становить 15$, це є ціна нижче ринкової, що дозволить виграти конкуренцію за ціновим показником.

https://man-komdorauto.ru/ - На офіційному сайті компанії можна замовити вантажні автомобілі марки  Man

Огляд ринку автомийок в Україні

За даними статистики в Україні на дорогах знаходиться біля 1.000.000 вантажних автомобілів.  В середньому вартість миття легкового автомобіля складає  5$ , мінімальна вартість миття вантажного автомобіля складання від 15 до 50$.

Що необхідно для реалізації бізнес плану автомийки вантажних автомобілів

 Обладнання, яке необхідне для реалізації автомийки вантажних автомобілів

Найбільш вигідними для бізнесу є мобільні модулі, що пропускають через себе навантажений автомобіль, миючи його з усіх сторін.  Мобільний модуль легкий у монтажі, він не потребує спеціального майданчику та  приміщення, підключення до електромережі, системи водопостачання та каналізації.  Електроенергія може генеруватися автономно, вода в баках заливаються спеціальною технікою. Основна вимога  установки мобільного модуля—наявність твердої і рівної поверхні, ідеально, що вона була асфальтованою.

Додаткове обладнання необхідне для організації автомийки вантажних автомобілів:

  1. Насоси, що дозволяють подавати воду під високим тиском.
  2. Миючі пилососи, які будуть використовуватися для чистки салону.
  3. Компресори та системи очищування.
  4. Миючі засоби, які є витратними матеріалами. Не варто економити на миючих засобів, оскільки від них залежить і швидкість миття, і якість сервісу.
  5. Зручні меблі для водіїв.

Вартість обладнання для організації автомийки вантажних автомобілів під ключ становить близько 42.000$. Це є повністю автономна автомийка  З системою повного циклу.

 Персонал

Для забезпечення постійного потоку клієнтів, автомийку повинно обслуговувати двоє людей. Персонал буде працювати позмінно. Мінімальна заробітна плата становить близько  400$ на місяць.

 Особливості організації рекламної кампанії для бізнес-плану автомийки вантажних автомобілів

Більш участь частину часу водії знаходяться в дорозі, тому вони приходять на автомийку будучи втомленими. Задоволення основних потреб клієнта повинні сформувати додаткові послуги, що і визначатимуть рівень задоволеності споживача.  Якість сервісу — це не тільки які миття автомобіля, але і якість обслуговування клієнта.  Для того, щоб клієнт повертався на автомийку,  доцільно закладати на фінансування хорошого сервісу близького $300 на місяць.

Доцільно також організувати бонусну програму для постійних клієнтів, яка буде передбачати знижки або безкоштовні послуги при здійсненні певної кількості мийок.

Читайте також:

cat-img

Категорії