З розвитком приватного будівництва на вітчизняному просторі садівництво стає все більш популярним і затребуваним. Багато власників приватних будинків вважають за краще облаштовувати власне подвір'я різними видами екзотичних рослин, які є досить вимогливими в утриманні та догляді. Та й не тільки екзотичні рослини вимагають догляду, навіть проста яблуня може давати кращий урожай, якщо їй приділить увагу досвідчений спеціаліст із садівництва.

Послуги садівника, активно набирають популярності, при цьому цінуються фахівці широкого профілю з необхідним досвідом і знаннями для обслуговування різних видів рослин. Якщо спеціаліст візьме на себе організацію саду чи ландшафтного дизайну, то така робота відразу дозволяє отримати додатково ще 70% до вартості послуг звичайного садівника. Системи автоматизованого поливу потребують правильного налаштування, окрім цього їх потрібно правильно прокласти, з чим не справиться людина без досвіду. Замовити системи поливу mp rotator можна на сайті Santehmaster.ua.

Організація бізнесу в даній сфері вважається вигідною, навіть не дивлячись на те, що садівництвом займаються по сезонах. На внутрішньому комерційному ринку досить небагато розвинених фірм, які б пропонували подібного роду послуги, що в свою чергу досить позитивно позначається на конкурентоспроможності. Крім фінансових вкладень для даного бізнесу знадобиться кваліфікований робітник персонал і наявність спеціальної техніки.

Оренда приміщення для ведення бізнесу

Приміщення для бізнесу може знадобиться в будь-якому випадку незалежно від виду діяльності. Організація садового справи зажадає наявність технічного приміщення розміром близько 200 квадратних метрів. На даній площі будуть розміщені садові інструменти для обробки грунту і рослинності, спеціальна техніка та підсобні кімнати для зберігання особистих речей робочого персоналу.

В залежності від міста, вартість оренди такого приміщення може складати від 1 тисячі гривень на місяць і до 30 тисяч гривень на місяць. Звичайно, що є сенс обирати приміщення в поганому стані на окраїнах міста для того, щоб зекономити. Це зробить бізнес більш рентабельним.

Закупівля робочого обладнання, інструментів і пристосувань

Для обслуговування рослин, газонів і грунту потрібно деякий набір інструментів і спеціальних пристосувань. На початковій стадії розвитку бізнесу необхідно придбати наступні інструменти, які можна розділити за категоріями:

 1. Звичайні неелектричні інструменти для обробки грунту (штикова лопата, мотика, совок, граблі, вила і плоскорез);
 2. Інструменти для роботи з рослинністю (ножиці, ножівка, секатор, обприскувачі, садова тачка, пристрій для збору плодів та інший дрібний інвентар);
 3. Електричні інструменти (газонокосарка, триммер, пилосос і аератор).

Середня вартість робочого обладнання може змінюватися в залежності від націнок постачальника і регіону, де продано.

Середні цінові показники на основні інструменти:

 • інструмент для обробки грунту – 4-6 тис. грн.
 • інструменти для роботи з рослинністю – 8-10 тис. грн.
 • газонокосарка електрична - від 10-12 тис. грн.
 • газонокосарка бензинова – 7-8 тис. грн.
 • системи поливу mp rotator – 1 тис.грн за набір
 • триммер - від 3-4 тис. грн
 • садовий пилосос – 25-30 тис. грн.
 • аератор - від 4 тис грн.

Загальні витрати на закупівлю спеціального інвентарю та обладнання складають: до 75 тис. грн.

Такі вкладення дозволяють займатися наданням послуг професійно, і обслуговувати одночасно десятки об'єктів.

Залучення робочого персоналу для роботи

Послуги садівника – це не тільки декоративне обрізання рослин. Садівник слідкує за здоров'ям саду, і саме від нього залежить майбутній урожай. Оплата праці кваліфікованого садівника досить не мала. Таких спеціалістів в країні не так багато, тому основне завдання – знайти потрібний персонал, що добре знається на організації садів.Садовий бізнес вимагає наявності спеціалізованих кадрів, які володіють усіма необхідними знаннями для обслуговування ділянок. Від рівня професіоналізму персоналу залежить не тільки прибуток компанії, але і її престиж на ринку надання послуг. Початковий штат працівників буде включати в себе наступні вакансії:

- фахівець-садівник – 7-10 тис. грн;
- агроном – 10-15 тис.грн .;
- ландшафтний дизайнер – 15-20 тис.грн .;
- різноробочий – 7 тис.грн .;

Додаткові витрати

Для ведення даного бізнесу знадобиться особистий транспорт, який буде використовуватися не тільки для перевезення робочого персоналу, а й технічного обладнання. У міру розвитку компанії кількість машин може зміняться. В якості транспортного засобу бажано використовувати недорогі марки автомобілів, зокрема підійде звичайна Газель.

Рекламування і просування бізнесу

В якості ефективної реклами для бізнесу можна використовувати інтернет мережі, а також радіо і вільну пресу. В інтернеті можна створити власний веб-ресурс, на якому надалі розміщувати всю корисну інформацію про компанію, контакти, розцінки і приклади робіт. Найбільш ефективно просувати послуги через соціальні мережі. Дана робота завжди є цікавою для перегляду, а тому зйомка навіть непрофесійних відео дозволить швидко нарощувати кількість відвідувачів сторінки.

Реалізація послуг на внутрішньому ринку.

Для реалізації послуг бізнесу буде потрібно хороша рекламна база і відповідно хороша репутація, які можливо заробити на різних одиночних великих замовленнях. Поступово клієнти почнуть самостійно звертатися у фірму за певним видом послуг. Також велику популярність можливо досягти на різних виставках, де необхідно продемонструвати вміння компанії на максимальному рівні, зокрема представити публіці новий вид дизайнерського оформлення газону або стрижки кущів.

Терміни окупності бізнесу залежать від наявності та частоти замовлень. За одне замовлення в середньому можливо отримати доходу порядку 2000 грн, якщо розраховувати на 5 місяців роботи, то в середньому очікуваний річний обсяг реалізації буде становити 600 тис. грн, а прибуток на рівні 100 тис. грн, таким чином за рік всі вкладення окупляться.

Обладнання для систем автоматизованого поливу та капельного поливу за найкращими цінами можна придбати у магазині Santehmaster.ua

cat-img

Категорії