Популярність електровелосипедів зростає по всьому світу (за минулий 2017 рік їх було продано біля 35 млн одиниць). Не відстає від світу і Україна, хоча розвиток ринку дещо сповільнений великою ціною на техніку. Самостійна переробка велосипеда в велогібрид здешевлює продукцію більше ніж на третину і може стати хорошим бізнесом з мінімальним стартовим капіталом.

Світовий ринок ринку електровелосипедів

Згідно з даними з останнього звіту консалтингової компанії Navigant Research, яка займається маркетинговими дослідженнями і аналітикою в області еко-технологій, розвиток ринку електричних велосипедів йде швидкими темпами. До 2025 року очікується розмір річного обороту продажу електровелосипедів на рівні 24,3 мільярди доларів.

Відхід від використання вуглеводнів продовжується і, хоча максимум уваги прикутий до електромобілів і електроавтобусів, найбільше продажів демонструють саме вело гібриди, яких за минулий 2017 рік було продано 35 мільйонів штук.

Така популярність має підґрунтя, оскільки саме електровелосипед є найбільш доступним революційним транспортним засобом, особливо якщо порівняти з повно розмірним транспортом з використанням електротяги. Крім того такий транспорт легко паркувати, він невеликий і не сильно відрізняється від класичного велосипеда. Для керування не потрібна водійська ліцензія, техогляд і інші процедури, які вимагають додаткових грошових витрат.

Згідно з інформацією спеціалістів, лідером, як у виробництві педелеків (вело гібридів з PAS-системою допомоги педальній тязі), так і в виробництві електробайків з акселератором, є КНР. При цьому частіше за все в якості батареї використовуються дешеві герметичні свинцево-кислотні акумулятори. Правда, вже на початок наступного десятиліття запланована заміна на виробництві всіх цих акумуляторів більш екологічними і продуктивними літій-іонними моделями.

Також в звіті описане поступове зниження попиту в КНР на велогібриди через насиченість ринку та заборону на використання єлектровелосипедів в Пекіні, Шєньчжені, Шанхаї і Гуанчжоу. Разом з тим, велогібриди з Li-ion батареями будуть користуватись підвищеним попитом через підтримку Китаєм еко-технологій і зниження витрат на виробництво цих батарей.

В Європейському союзі продажі електровелосипедів є стійкими і значними, що дозволить через декілька років перевести їх з розряду спеціальної техніки в ранг звичайних велосипедів, доступних кожному. В США зниження вартості бензину призвело до стрімкого падіння попиту на вело гібриди. Ріст попиту демонструють тільки моделі люкс-класу.

В середньому по світу ріст глобальної реалізації буде складати 0,4% з врахуванням падіння попиту в Китаї на рівні 0,8% до 2025 року. Не беручи до уваги ринок Китаю, до 2025 року світову індустрію велогібридів чекає зростання об’єму реалізації з 3,3 мільйона штук до 6,8 мільйонів штук, причому найбільший попит буде припадати на Західну Європу, і Південно-Східну Азію (Японія і В’єтнам).

Огляд ринку електровелосипедів в Україні

На початку 2018 року українські експерти і представники рітейлінгових мереж відмітили суттєве зростання попиту на моноколеса, гіроборди, електросамокати та електровелосипеди.

Згідно з даними Point of Sales Tracking GfK Ukraine за минулий 2017 рік 75% продажів малого електротранспорту прийшлось на гіроборби з колесами 6,5 дм.

Спеціалісти з рітейлових мереж говорять, що в першій половині 2018 році спостерігається 4% ріст продажів електротранспорту по зрівнянню з таким же періодом минулого року. Такий успіх обумовлений продуманою маркетинговою політикою і розстрочкою, оскільки цю техніку купують саме в розстрочку.

Щодо мереж, то кожна з них називає свій топовий транспорт. До прикладу, одна з мереж в цьому році найбільш успішно реалізує гіроборди і гіроскутери (до 70% реалізації). Найбільше їх купують діти і молодь, але в цьому році збільшився попит серед дорослих покупців, які використовують їх як транспорт докатки до робочого місця.

Працівники іншої рітейлінгової мережі говорять, що в них популярністю користувались електровелосипеди і гіроборди, а от електроскутери є вузьконішевим продуктом, тому їх продажі приблизно в 2-3 рази нижчі.

Найбільш популярні в Україні види типи електричних транспортних засобів також і найбільш доступні по ціні. До прикладу, за гіроборд прийдеться викласти біля 10 000 грн, а електровелосипед коштують від 20 000 гривень.

Якщо раніше гіроскутери і гіроборди були сезонним товаром, і тільки велогібриди продавалися круглий рік, то уже перед новим 2018 роком спеціалісти зафіксували сплеск торгівлі.

Справа у тому, що українці дуже чутливі до коливання цін, тому підвищення попиту на електровелосипеди вони продемонстрували в період передноворічних/передріздвяних дисконтів, які викликані намаганням магазинів розпродати товар минулого року випуску.

Що ж до гіроскутерів та гіробордів, то їх сплеск реалізації співпав з квітневим потеплінням. Саме тоді діти «включають хотілку», чим примушують батьків купувати їм цю техніку.

За даними спеціалістів, найпопулярнішою моделлю електровелосипеда є MiJia QiCycle Folding Electric Bike EF1 – компактна складана модель, яка має великий запас ходу і коштує порівняно недорого, порівняно зі своїм оснащенням (до 20 000 грн). Як недолік – немає ні україно- ні російсько- ні навіть англомовного меню, тільки на китайській мові, хоча співробітники рітейлів говорять, що китайці обіцяють вирішити проблему до початку осені. Крім того не можна не сказати про наявність браків.

Учасники ринку електровелосипедів в Україні

В списку не вказано продавців б/у електровелосипедів, оскільки гуртових поставок на ринок немає, а одиничні екземпляри реалізуються не через великі магазини, а через дрібних продавців. Також в списку не згадані дрібні продавці, які здійснюють діяльність тільки локально на території визнвченого міста.

 1. Elit Bike. Реалізують електровелосипеди від виробників зі всього світу – від Євросоюзу і США до Китаю (Fort, Kinetic, Lankeleisi, Rover, Leon, Gocycle, Hibike та ін). Пропонують широкий спектр скидок і багато акцій. Покупець може провести тест-драйв любої моделі в Києві. На даний момент самий більший постачальник електровелосипедів в Україні.
 2. Hotline інтернет магазин. Реалізують електровелосипеди від китайських виробників зі свинцево-кислотними та літій-іонними батареями акумуляторів. Пропонують велику кількість скидок та безкоштовну доставку для акційних позицій.
 3. Sporte інтернет-магазин. Реалізують електровелосипеди від виробників зі всього світу (Volta, Veola, Mustang, Optima, Energy, Bl, Azimut, Formula, а також від українського виробника Атлант. Для київських покупців передбачений тест-драйв обраних моделей.
 4. Comfy. Супермаркет електроніки і побутової техніки також займається продажем малих електромобілів від провідних світових виробників. Надають можливість проведення тест-драйвів. У випадку придбання транспортного засобу через інтернет, можливий само вивіз з найближчого магазину.
 5. Ecoist. Магазин займається реалізацією зелених технологій. Серед них продаж гіроскутерів, моноколеса, гіробордів, та електровелосипедів. Реалізують велогібриди від китайських виробників (Заря, Azimut, Cooper & Hunter, E-Ride і т.д.).
 6. MOYO. Мережа магазинів займається реалізацією електровелосипедів від двох провідних виробників світу – ROVER i Xiaomi, а також декількох інших виробників.
 7. Unisport.ua екіпіровочний центр. Займаються реалізацією електровелосипедів від провідних світових виробників6 Lapierre, Hаibike, Scott, Electra. Продають здебільшого гірські велосипеди, але в асортименті є і жіночі моделі, а також складані байки.
 8. Мото-Хата, мотосалон на Красноткацькій. Пропонують одно- і двомісні електровелосипеди від китайського виробника Aucma Co (бренд Скайбайк). Для покупців в мотосалоні передбачений тест-драйв обраних моделей. Для проходження тест-драйву необхідно залишити заставу.

Проблеми ринку електровелосипедів України

Не дивлячись на те, що електровелосипед є дуже привабливою альтернативою скутерам, мопедам, автомобілям з ДВЗ, їх розвиток все ж таки стримується деякими факторами, які, в основному, не залежать від державного регулювання, хоча декілька питань до влади все ж є. Отож проблеми, які заважають збільшенню попиту на електровелосипеди:

 1. Відсутність велодоріжок. Сучасні електровелосипеди дають можливість пересуватись з суттєвою швидкістю, яка рівна біля 40 км/год., тому цим транспортним засобам життєво необхідна велосипедна доріжка, оскільки відсутність такої примушує велосипедистів пересуватися тротуарами міста, наражаючи на небезпеку як самих себе, так і пішоходів. Якщо ж велосипедист виїжджає на проїжджу частину, він ризикує власним життям, оскільки габарити його транспортного засобу набагато менші навіть за габарити традиційного скутера.
 2. Оскільки головною перевагою електровелосипеда виробники рахують суттєвий заряд акумуляторної батареї, на якому можна проїжджати не менше 30 км, а, значить, здійснювати заміські поїздки, потрібно підвищувати культуру водіїв, які звикли не рахувати велосипедистів учасниками дорожнього руху, тому постійно «підрізають» їх, що часто призводить до травмування велосипедиста, тому самі велосипедисти не сприймають головний маркетинговий крок за «поштовх до дії».
 3. Педалювання на фізичній тязі і керування набагато важче, в порівнянні зі звичайним велосипедом через підвищену масу транспортного засобу (від 20 до 50 кг) і відповідну цій масу інерцію. Звичайним велосипедистам приходиться дуже довго звикати до нових параметрів пересування, тому частіше віддають перевагу класичному велосипеду.
 4. Нелінійний процес розрядки акумуляторної батареї. Велосипедист не може точно контролювати, скільки кілометрів він зможе проїхати поки акумулятор розрядиться повністю, оскільки батарея розряджається спочатку повільно, а після половини прискорюється.
 5. Довгий процес заряджання батареї (від 2 до 6 годин), що утруднює вело подорожі, оскільки потрібно десь зупинятись і тратити багато часу.
 6. Малий строк експлуатації свинцево-кислотних акумуляторів (2-3 роки з середнім навантаженням (літій-іонні батареї забезпечують до 10 років експлуатації.
 7. Вартість нормального електричного велосипеду складає біля 1 тисячі євро, що приблизно в 5 разів вище, ніж вартість класичного байку. Крім того потрібно враховувати, що електровелосипед потребує обслуговування, яке в домашніх умовах може провести тільки спеціаліст, тому додаються витрати на сервіс.

Перспективи ринку України

Зараз найбільш продаваним електричним транспортним засобом в світі є електровелосипед. Спеціалісти зробили такий висновок, оскільки за минулий 2017 рік було продано біля 35 мільйонів одиниць даної техніки.

В Україні подальший розвиток ринку електричного велосипедного транспорту пов’язаний з розвитком літій-іонних батарей, які полегшують вагу конструкції транспортного засобу і роблять його більш подібним до класичних байків. Хоча використання свинцево-кислотних акумуляторних батарей все ще практикується, ринок поступово зміщується в сторону використання літій іонних батарей акумуляторів. Саме цей сегмент демонструє найшвидші темпи розвитку електровелосипедної індустрії.

Крім того, на стан ринку України суттєвий вплив мають: ріст урбанізації і бажання людини бути мобільною не використовуючи автомобіль, оскільки вартість пального зараз не підйомна навіть для людей з непоганим заробітком. Також не потрібно забувати, що пересування на електровелосипеді не потребує водійського посвідчення, а в умовах заторів на дорогах в великих містах швидкість пересування на автомобілі в декілька разів менша, ніж швидкість пересування на електровелосипеді.

Ще декілька аспектів, які впливають на перспективи ринку велогібридів в Україні:

 1. Не дивлячись на те, що більшість українців все ще не цікавляться екологічним станом, ситуація поступово змінюється, тому все більше наших співвітчизників пересідають зі звичайних автомобілів на електричні, а ті, для кого покупка електромобіля являється «не підйомною», звертають увагу на електровелосипеди і електроскутери, як привабливу альтернативу автомобілю хоча б на теплий час року, оскільки, як свідчить статистика, відстань, яку проїжджає автомобіль за день рідко перевищує 20 кілометрів.
 2. Електровелосипед, на відміну від класичного, допомагає своєму власнику справлятись з зустрічним вітром і долати гірки не напружуючись, а поступове здешевлення апаратів робить їх більш доступними для людей з невеликим достатком.
 3. Завдяки тому, що велосипедист в змозі самостійно регулювати ступінь навантаження, розчаруємо скептиків, які говорять, що тільки класичний велосипед може підтримати фізичну форму свого власника. Якщо велосипед купується для того щоб здійснювати поїздки для підтримання форми, можна просто вимкнути підтримку, або зробити її мінімальною. Після тренування цей же велогібрид можна використати в якості транспорту для подорожі на роботу, підвищивши рівень допомоги.

Ситуація в Росії

В Росії загальний ринок велогібридів поділений на 2 сегменти: транспортні засоби малої потужності та «супербайки».

Ринок малопотужних велогібридів

Цей сегмент займає біля 99% загального ринку електровелотехніки Росії, як, в принципі, і в усьому світі.

Максимальний рівень потужності таких велосипедів складає 500Вт, що дає можливість пересуватися зі швидкістю до 30 км/год (максимальна швидкість 35 км/год. на рівній поверхні без підйомів. Основна ж маса цих велогібридів обладнана менш потужними моторами (250-300Вт) які обмежують швидкість на рівні 20-25 км/год.

Частіше за все, мотори  малопотужних велогібридів тільки допомагають крутити педалі. Їздити виключно з допомогою ручки акселератора на такому транспорті неможливо. Можна тільки розігнатись з допомогою педалей, тоді електромотор може рухати велосипед самостійно.

Ємність батареї велогібридів не перевищує 600 Вт*год. і забезпечує пробіг до 35 км без педалювання.

Велосипеди, які вироблені до 2017 року скоріше за все обладнані свинцево-кислотними батареями, розміщеними під заднім багажником, від 2017 і далі – літій-іоновими, які  мають приблизно в 2,5 разів більшу ємність при однаковій вазі.

В 90% випадків велогібриди малої потужності є так-званими сіті-байками – велосипедами, розрахованими на їзду по нормальному покриттю з мінімальним перепадом висот, тому їх рами і ободи коліс не розраховані на значні навантаження, доступні гірським велосипедам, тому випробовувати їх на оф-роаді не варто.

Вартість подібних електровелосипедів виробництва Китаю становить порядку 70-100 тис руб., європейські велогібриди та велосипеди з США вартують від 120 до 400 тис руб.

Ринок супербайків

Крім малопотужних велогібридів на російському ринку представлені і потужні зразки, які мають прекрасні швидкісні характеристики, а також міцні рами і колесні ободи.

Швидкість таких апаратів нерідко перевищує 100 км/год, а потужність електромотору до 10 кВт. Вони призначені для подолання оф-роаду, стрімких підйомів та спусків. Єдиною проблемою цих вело монстрів є вартість, яка починається з відмітки 5,5 тис доларів США (ціна країни виробника), а надійний супербайк від Stealthelectricbikes обійдеться (знову ж в країні-виробнику) в 10 тис доларів США. Якщо ж включити сюди доставку і митні збори, а також винагороду посереднику, то мінімальна вартість на території Росії в магазині складає мінімум 10 тис доларів і 20 тис за класичного породистого представника.

Гравці Росії

 1. Велострана. Інтернет-магазин пропонує електровелосипеди за низькими цінами з привабливими умовами доставки від відомих світових виробників. Вся велосипедна техніка останніх колекцій з неординарним дизайном і швидкісними характеристиками.
 2. ВелоСайт. Інтернет магазин пропонує клієнтам електровелосипеди торгових марок Merida, Cube, Scott, Haibike, KTM, Bulls, Cronus Dahon, Electraі т.д. по прийнятним цінам. Постійно діють акції і дисконти для покупців додаткового товару. В Москві можливий тест-драйв.
 3. EVEL. Пропонують не тільки якісні велосипеди, але і вело набори, з допомогою яких кожен велосипедист, який знає вело техніку, зможе переобладнати свій класичний велосипед в електричний. Можуть здійснити збірку електровелосипеда за вашим бажанням з індивідуальним підбором рами, вилок, тормо зів і інших комплектуючих.
 4. ELCAR. Магазин займається реалізацією велосипедів, сігвеїв, гіроскутерів, моно коліс і іншого малогабаритного електротранспорту. Відрізняються наданням найбільш широкого асортименту вело техніки від провідних виробників Західної Європи і Сполучених штатів Америки.
 5. D&D Wheels. Найбільший продавець електровелосипедів на території Кримського півострову. Магазини в Севастополі і Сімферополі. Орієнтовані на реалізацію велогібридів з Китаю. Крім електровелосипедів займаються реалізацією сігвеїв, моно коліс, гіроскутерів, гіробордів та дитячих електромобілів.
 6. Electro-customs. Займаються виключно виготовленням і реалізацією електровелосипедів по замовленню покупця. Покупцю доступний вибір рами, розрахованої під конкретні навантаження, двигуна, максимальної швидкості, пробігу на 1 зарядці батареї, кольору, тормозної системи та ін.
 7. Байк-салон. Один із небагатьох велосипедних салонів, які повірили в перспективність вело реформи і включили в свій асортимент електровелосипеди. Здебільшого займаються реалізацією електровелосипедів люкс-класу від виробників з Європи і Сполучених штатів Америки.
 8. AlienBike. Найбільший магазин велосипедів в Санкт-Петербурзі. Займаються як продажем електровелосипедів, так і реалізацією класичної вело-техніки. Пропонують скидки від 50% на велосипеди з застарілими свинцево-кислотними акумуляторами. Орієнтовані на реалізацію моделей середнього класу і люкс-класу. Бюджетні моделі вело магазином не пропонуються.
cat-img

Категорії