Бізнес план ресторану українською для початківців

Бізнес план підприємства складається з конкретного списку умов, необхідних дій та витрат, які я висвітлив у своєму бізнес-плані. Я вважав, що в ресторанному бізнесі у мене немає жодних шансів, але я глибоко помилявся. Я зацікавився таким напрямом, як молекулярна кухня, і був вражений.   Виявляється, у столиці закладів з таким напрямком одиниці. Для відкриття ресторану молекулярної кухні, як виявилося, не потрібен хімік чи фізик, все не настільки складно, мені був потрібен шеф-кухар, який має уявлення що це таке, і наділений хорошою фантазією. Перспектива відкриття закладу з молекулярною кухнею полягає в тому, що не лише жителі столиці (я вирішив, що краще заклад подібного типу відкрити у великому місті) стануть поціновувачами нового ресторану, а й іноземні гості й українські туристи.

Ресторан молекулярної кухні - від 1500 доларів прибутку на місяць

Кухня ресторану молекулярної кухні не може коштувати дешево, а отже прибуток даного закладу планується немалий. За підрахунками, прибуток в місяць, з урахуванням виплати податків та усіх витрат та початковому етапі, становитиме 1500-2000 доларів, не мало як для початку, чи не так? Бізнес план ресторану, зразок та початкові ідеї для розвитку початкового бізнесу розглянемо нижче.

 Ідеї для бізнесу з розвитку молекулярної кухні в Києві

Огляд ринку молекулярної кухні у місті Київ

Для того, щоб ваш бізнес-план вдало реалізувати, забудьте про маленькі міста України, адже навіть в Києві закладів даного типу одиниці. В центрі Києва розташовані ресторани класу люкс, ціни яких значно вищі ніж в ресторанах, які розташовані в спальних районах або на околицях міста, хоча кухня та сервіс можуть бути ідентичними. Зверніть свою увагу і на те, що в центрі Києва оренда приміщення дуже висока. Суттєвими конкурентами в цьому бізнесі для вас будуть два основних гіганти молекулярної кухні – «DK RESTAURANT» та «WHISKY KORNER». Ця кількість конкурентоздатних закладів надзвичайно мала, якщо порівнювати її з іншими напрямками ресторанної діяльності. Адже готовий та якісний бізнес план скачати нема можливості, тож необхідно ретельно продумувати власний.

Сконцентруйте свою увагу на тому, щоб зацікавити клієнта новою «фішкою». Я впевнений, що ви й сам є постійним клієнтом якогось ресторану, так от подумайте, за що саме його ви відвідуєте і полюбляєте. Так от, ваш проект має суттєво відрізнятися від двох, попередньо представлених ресторанів.

Унікальність пропозиції

На Київському ринку молекулярна кухня має великий попит, оскільки ціни на страви не суттєво дорожчі, ніж в будь-якому іншому закладі харчування, а завжди хочеться спробувати чогось нового та незвичайного.

Обов'язково продумайте перелік акцій та пропозицій, які ви готові запропонувати своїм гостям, адже кожен клієнт має відчувати себе особливим та необхідним у вашому закладі. Для початку вам необхідно буде зробити ціни максимально демократичними, адже змусити гостей перейти з уже перевірених закладів і зацікавитися може лише нижча ціна, і більшість початкових проектів, надалі, виграють саме завдяки такому хитрому способу.

Мій проект вирізняється на ресторанному ринку Києва, оскільки цікава кухня та нові пропозиції для гостей підкріплені якісним сервісом та свіжими ідеями. Оскільки я й сам являюсь кухарем, я відвідав курси з молекулярної кухні та сам контролюватиму процеси приготування та дотримання усіх правил.

Переваги моєї продукції

Зразок бізнес плану підприємства ресторанного типу потребує багато уваги, адже дуже багато складових, які необхідно врахувати. Головна задача молекулярної кухні полягає в тому, що необхідно в першу чергу здивувати гостя і зацікавити його, адже звичні страви представлені в зовсім новому вигляді та формі. На це я і роблю ставку, оскільки ресторанів зі смачною кухнею і так безліч. Ще однією суттєвою перевагою є те, що страви називаються зовсім незвично, а відвідувач може зрозуміти що саме він їстиме, лише після того, як скуштує. Оскільки ми живемо в еру сучасних технологій та спілкування в соціальних мережах, я заохочуватиму нових відвідувачів саме за допомогою соціальних мереж, адже дуже важливо просувати свою продукцію саме серед молоді, оскільки вони найактивніше передають нову інформацію. За поширення інформації про мій заклад я розігруватиму безкоштовні вечері або компліменти від закладу, це допоможе мені вийти на новий рівень.

З Італії я привіз декілька нових ідей, які стануть 100% фаворитом серед майбутніх відвідувачів, тож вивчивши ринок Києва я збагнув, що мій заклад вартий уваги й успіх мені забезпечено.

Мій заклад буде особливим, тому що рівень закладів молекулярної кухні та ціни скеровані на більш заможних людей середнього віку, а мій заклад буде скерований на молодь та молодих людей, які шукають нові цікаві міста, щоб посидіти після пар і поласувати чимось смачним та незвичним.

Як скласти бізнес план з усіма підрахунками та деталями

Необхідне обладнання для кухні та облаштування інтер’єру

Спершу потрібно знайти приміщення, яке б максимально підійшло для відкриття закладу даного типу. Отже, коли таке приміщення є, розпочинаємо обладнання кухні, адже вона повинна відповідати усім вимогам та правилам, а ще обладнання повинно полегшувати роботу працівникам.

Для того, щоб робота приносила задоволення вашим працівникам, а смачні та цікаві страви радували ваших відвідувачів щодня, для обладнання кухні потрібно:

- Пароконвектомат. Обов'язково вибирайте якісний пароконвектомат, оскільки від цього залежить якість і навіть смак страв.
- Витяжка. Обирайте витяжку, яка має максимальну потужність, оскільки, по-перше, вона забирає усі запахи, які клієнти не мають відчувати на зал, по-друге, вона створює комфортні умови для праці вашим працівникам.

- Столи для роботи. Робочі столи мають бути з міцного нержавіючого металу, оскільки на кухні завжди жарко, багато пари, підвищена вологість, і ніякий інший матеріал не витримає таких умов експлуатації.

- Газова плита. Обирайте максимально потужну газову плиту, яка нагрівається й охолоджується за лічені хвилини. Таким чином ви збережете час на приготування страв і уникнете незапланованих затримок.

- Індукційна плита. Вона незамінна на кухні, коли необхідно швидко приготувати страву і не має часу, щоб працювати на газовій плиті. Вона працює завдяки електриці та за допомогою мікрохвиль, які й нагрівають посуд з будь-яким вмістом.

- Фритюр. Придбайте декілька фритюрів, оскільки для приготування різних страв одного фритюру буде замало, він дуже швидко забрудниться, а як відомо, страви, які приготовлені на олії не першої свіжості, дуже сильно гірчать.

Посуд

Звичайно ж багато уваги потребує і посуд, в якому готуватиметься їжа, адже він має бути дуже стійким, міцним, легко відмиватися від будь-якого виду забруднень, а головне – його має бути достатньо. Не економте ні на кухонному посуді, ні на столових приборах для клієнта, адже від кухонного посуду залежить смак їжі, а від столових приборів – її вигляд, а отже настрій клієнта.

Інтер'єр

Детально продуманий інтер’єр також відіграє значну роль в розвитку закладу, адже він має бути в першу чергу фотогенічний. Як я уже казав, заклад буде розрахований на молодих людей віком від 16 – 30 років, життя яких проходить в соцмережах і кадрується мало не щохвилини. Отже, інтер’єр має надихати на створення нових фото і бути максимально нейтральним та водночас сучасним. Білі цегляні стіни, дивани світло сірого кольору, столики білого кольору та яскраві аксесуари зроблять настрій мого ресторану молекулярної кухні. Але, безумовно, лице закладу відображається кухнею та рівнем кухонного обладнання.

Персонал, навички, що треба вміти

Підбір персоналу для будь-якого громадського закладу харчування потребує особливої уваги. Ввічливе та уважне обслуговування гостей закладу – одна із головних складових підприємства харчування, і вона цілком залежить від обслуговуючого персоналу. Наскільки в закладі правильно підібрані офіціанти, бармени, адміністратори та кухарі, настільки ж комфортно почувають себе гості в закладі. Але, на жаль, як і інші заклади, на моєму шляху зустрілася проблема з недостачею персоналу, не говорячи вже про висококваліфікований персонаж. До вирішення цієї проблеми я підійшов з повною серйозністю, найняв недосвідчених працівників та оплатив усі необхідні курси для підвищення кваліфікації та надбання необхідних навичок.

Обслуговуючий персонал мого ресторану складатиметься з :

- офіціантів;
- барменів;
- касирів;
- хостеса.

Персонал кухні включає такі посади, як:

- шеф кухар;
- кухарі;
- су-шеф.

Кваліфікація та навички

Оскільки це мій перший ресторан, я буду виконувати обов’язки безпосереднього керівника, але послугами адміністратора нехтувати не буду. Звичайно ж в кожному закладі має бути бухгалтер та юрист, які жодного відношення не мають до обслуговування клієнтів, але велике значення мають для процвітання закладу.

Через те, що напрямок молекулярної кухні достатньо мало розвинений в Україні, для підвищення кваліфікації працівників кухні до співпраці необхідно залучити кухарів Європи. Для підвищення кваліфікації працівників сфери обслуговування підійдуть і місцеві фірми, які надають послуги з навчання персоналу.

Також потрібно враховувати й те, що кожен працівник – індивідуальність, і усі не можуть працювати в однаковому ритмі. Клієнти бувають різні, і дуже часто надто прискіпливі, особливо до нових, неперевірених місць. Обов'язково перед тим, як допускати працівників до обслуговування гостей, необхідно перевірити їх на стресостійкість.

Лице закладу залежить від професіоналізму персоналу. Краще зосередьте свою увагу на працівниках, які вже мають певний досвід, навіть якщо вони мають власне бачення умов вашої співпраці.

Жива реклама набагато ефективніша, ніж комерційна

Я намагаюся не заганяти заклад у вікові чи соціальні рамки, і шляхом реклами закликаю всіх бажаючих. Аудиторія закладу досить широка. Також важливо створити іменний бренд ресторану, щоб певне зображення, логотип чи лозунг, завжди асоціювалися у споживачів з моїм закладом.

Щотижня гостям закладу необхідно пропонувати цікаві акції, або заохочувати їх певними новинками. Через те, що заклад відноситься до нестандартного типу, то його «фішкою» стане шеф кухар. Планується  раз на тиждень влаштовувати показові шоу з демонстрацією приготування однієї зі страв. Плануються карти постійних клієнтів, які за накопичення певної кількості балів надаватимуть безкоштовний десерт.

Маркетинговий план, зразок та конкретні поради дуже необхідні для початкового підприємця, в тому числі й для мене.

Фінансові витрати та плановий прибуток

На початковому етапі фінансові витрати будуть значно більшими, ніж дохід. Щоб підрахувати плановий прибуток, необхідно враховувати витрати, як щоденні, так і щомісячні.

- Оплата оренди – 1500$.
- Комунальні платежі – 400$.
- Рекламні послуги – 200.
- Транспортні послуги – 300.
- Послуги бухгалтера – 150.
- Нарахування до страхового фонду – 1000.
- Непередбачувані витрати – 300.
- Закупка сировини – 2500.
- Заробітна плата працівників – 3500

Середній дохід за місяць становитиме 10 000. Віднімаємо усі витрати й отримуємо суму 3350. Віднімаємо 15% податку й чистими отримуємо суму 2848, що є дуже великим показником для початку такого бізнесу. Виробничий план ретельно укомплектований та готовий до виконання.

Автор: Мар'яна Малиновська

cat-img

Категорії