Одним із найбільш вдалих способів вкладення капіталу у вітчизняних економічних реаліях являється нерухомість. Зокрема, це квартири у великих містах. Останніми роками все більше заможних українців скуповують нерухомість в новобудовах з метою отримання прибутку від оренди. Існує декілька форм здачі квартири в оренду. Вибір залежить від безлічі факторів, зокрема, від місця розташування і прибутку. Наприклад, довготривала оренда практикується у віддалених спальних районах великого міста. В історичній частині квартири здаються подобово. Що стосується центру, то, як правило, квартири тут орендує еліта і дипломати. Термін оренди в такому випадку залежить від мети їхнього приїзду. Кожен із способів здачі квартири в оренду провокує високі ризики. По-перше, немає жодних гарантій, що після виселення квартиранти залишать житло в тому ж стані, що був до них. По-друге, не так просто не прогадати з ціною.

Новинка останніх років - міні-готелі на базі квартир. Принцип міні-готелю - поєднання компактності і економічності хостелів з традиційним комфортом готелів. Що в першу чергу потрібно для створення міні-готелю? Це квартира. Бажано, з невеликою кількістю кімнат. В іншому випадку є ризик перетворити свій міні-готель в комунальну квартиру.

Маємо 5-кімнатну квартиру площею 200 кв.м., розташовану в одному із спальних районів міста Києва. Місцезнаходження квартири досить вигідне з точки зору облаштування в ній міні-готелю. В районі досить хороша транспортна розв'язка, а також розвинена інфраструктура з магазинами.

Крім 5 кімнат, в ній є вітальня, кухня, гардеробна, 2 санвузли, 2 ванни, 2 лоджії. Кожна кімната розрахована на двох постояльців. Ціна одного номера буде коштувати 20 $. Наявність додаткових диванів та розкладачок дозволить розміщувати двох дітей або друзів. За кожного такого постояльця треба буде доплачувати по 5 $. При формуванні ціни на проживання в міні-готелі, врахована серйозна конкуренція. Згідно з даними, опублікованими одним із інтернет-ресурсів для пошуку і бронювання номерів, в Києві та його околицях працює 740 готелів. Але найбільшим попитом користуються міні-готелі економ-класу. Саме тому не варто очікувати 100% заповненості всіх номерів. Якщо цей показник складе 70%, то щомісячний заробіток з урахуванням витрат на старті та поточних витрат в подальшому буде складати 800 $.

Але перш ніж взятися за створення міні-готелю на базі квартири необхідно розробити бізнес-план, який допоможе вам зосередитись саме на тому, як повинен працювати ваш бізнес, щоб бути успішним і прибутковим.
Як написати бізнес план для міні готелю?

Як і будь-який бізнес-план з економіки, проект, пов'язаний з розробкою місць для відпочинку і тимчасового проживання має важливе значення, так як це перший крок на шляху до відкриття власної справи. Ця справа може стати сімейною і приносити прибуток вам та вашим дітям.

В цілому такий важливий документ, як бізнес-план включає в себе перелік важливих рекомендацій і розрахунків, без яких починати введення в експлуатацію приватного готелю, мотелю або іншого закладу не рекомендується. Саме в бізнес-плані міститься оцінка ризиків, розмір початкових вкладень, які будуть потрібні, оцінка окупності того чи іншого об'єкта.

Перш ніж взятися до роботи, необхідно вивчити приклади бізнес-планів по створенню міні-готелю. Не варто скачувати готові бізнес-плани безкоштовно, які пропонуються в інтернеті. Перш ніж скласти бізнес-план варто зібрати всю інформацію, яка стосується проекту, реально оцінити свої фінансові, кадрові та часові ресурси.

Грамотно складений бізнес-план –це подяки клієнтів, регулярне зростання прибутку, задоволення від добре виконаної роботи і надання тих послуг, які насправді потрібні людям.

Огляд ринку – основна передумова створення проекту «Бізнес-план українською»

Джерелом гостей для готельного бізнесу є туризм і ділові поїздки. Так як Київ вважається політичним і діловим центром України, близько 65% всіх приїжджих до міста є саме діловими людьми та туристами. Найвищий попит на розміщення в готелях середнього і верхнього цінових сегментів демонструють туристи з-за кордону. Внутрішні туристи воліють зупинятися в недорогих готелях і апартаментах.

В 2016-2017 році спостерігається активізація готельного бізнесу в економ-класі. В першу чергу, це пов'язано з тим, що люди почали більше переміщатися в межах України. Зокрема, це переселенці, студенти, туристи і ті, хто часто їздить у відрядження. Слід зазначити, що попит на дешеве житло виріс не тільки в столиці, а і в інших великих містах-мільйонниках. В зв'язку зі зростанням вартості комунальних послуг, підвищенням курсу валют, подорожчанням оренди житла, люди змушені шукати інші, більш доступні по ціні варіанти. Одним із таких варіантів являється міні-готель на базі приватної квартири.

Слід відзначити, що значну конкуренцію таким готелям складають хостели. Але в зв'язку зі зростанням рівня злочинності, люди віддають перевагу приватним номерам. Таким чином, вони мінімізують ризики залишитися без своїх особистих речей, як це часто буває в хостелах, де проживає по декілька чоловік. До того ж, у приватному номері, знятому в міні-готелі, можна сховатися від зайвих очей.

Переваги послуг

Крім низької плати за житло, більшість клієнтів приваблює можливість повноцінно відпочити в теплій домашній обстановці. Адже в міні-готелях немає великого скупчення людей, яке дуже стомлює.

Проект по створенню міні-готелю не передбачає надання ексклюзивних послуг, необхідних для підтримання престижу і задоволення потреб в розкоші. Але мінімальний доброзичливий сервіс гарантований. Через невелику кількість постояльців, ставлення до кожного з них особливе. Власники міні-готелю на базі квартири зацікавлені в створенні постійної клієнтської бази, тому докладають всіх зусиль, щоб зацікавити гостей і зробити їх своїми постійними клієнтами.

Ще одна особливість міні-готелю - це наявність якісного ремонту. Власники стежать за підтриманням порядку. Приміщення пропонуються невеликі, але оснащені всім необхідним для комфортного проживання. Не менш важлива різноманітність послуг готелю, як включених у вартість проживання, так і платних. Клієнтам будуть надані в користування телевізор, пральна машина, прасувальна дошка та інші атрибути, яких так не вистачає під час подорожей. Таким чином, вони зможуть відчути себе, як вдома.

Яке майно та обладнання потрібне для відкриття міні-готелю?

Враховуємо те, що при покупці квартири був зроблений ремонт. Крім цього встановлені кондиціонери, облаштована кухня і куплена шафа-купе. Варто купити меблі, побутову техніку, постільну білизну, рушники та інші дрібниці. В кожну кімнату купуємо двоспальне ліжко, тумбочку, стіл, стільці, шафу і розкладачку. У вітальню необхідні м'які меблі, столики і шафа-стелаж. На це нам потрібно близько 3 000 $.

Що стосується побутової техніки, то нам не обійтися без телевізорів (6 шт.), роутера, холодильника, пральної машинки і ноутбука. На купівлю цієї техніки піде більше 2 700$.

Близько 2000 $ необхідно витратити на купівлю постільних наборів, рушників, покривал, штор, подушок, ламп і бра.
Всього: 7800 $.

Персонал

Успішний бізнес в Україні, незалежно від сфери діяльності, неможливий без грамотних спеціалістів. Відомі готельєри, які мають достатній досвід робити в готельній справі, рекомендують уважно обирати співробітників.

В Україні існує досить багато вузів, які готують менеджерів готельного бізнесу. Як показує практика, не всі випускники таких вузів можуть швидко увійти в курс справи і належним чином виконувати свої обов'язки. Часто, шукаючи персонал для міні-готелю, їх власник перглядає по декілька десятків резюме, але так і не знаходить потрібного йому спеціаліста.

На що потрібно звернути увагу, набираючи команду?
1. Досвід роботи майбутнього працівника;
2. Рекомендації з попереднього місця роботи:
3. Знання іноземних мов;
4. Універсальність. Мається на увазі, при необхідності виконувати всі обов'язки;
5. Психологічна стійкість, доброзичливість, неконфліктність, комунікабельність.

Фахівці рекомендують: якщо знайти хорошого спеціаліста з досвідом роботи буде проблематично, варто взяти на роботу кмітливого студента, який швидко зможе стати, наприклад, адміністратором. Як показує практика, для того щоб освоїти нову професію, молоді і амбіційні студенти готові важко працювати і при цьому не вимагають високої заробітної плати. Ці переваги неможливо не враховувати при наборі команди в міні-готель.

Для роботи нашого міні-готелю знадобиться чотири співробітника - двоє на зміну, які будуть працювати через добу. В їх обов'язки входять функції адміністратора, прибиральника, охоронця та кухонного працівника. Також не обійтися і без бухгалтера, якого можна взяти на пів ставки.

Маркетинг та реклама

Для популяризації міні-готелю необхідно зробити наступне:
- замовити сайт-візитку. На ньому буде представлено фото номерів, ціни на послуги та контакти;
- завести сторінки в соцмережах та розмістити інформацію на онлайн біржах оголошень;
- зареєструватися на електронних сервісах бронювання типу booking.com;
- укласти декілька партнерських угод з туристичними фірмами і екскурсійними бюро;
- налагодити співпрацю з кадровими агентствами, салонами краси, спорт-клубами і сусідніми офісами. В них можна розмістити флаєри з інформацією про міні-готелі. Все це дозволить розширити діапазон пошуку і залучити нових клієнтів.

Приваблювати клієнтів необхідно не тільки доступними цінами і традиційним набором послуг у вигляді вільного вай-фаю, кабельного тб, безкоштовного чаю-кави.

Можна запропонувати знижки на стрижку, масаж, екскурсії від партнерів. Не варто забувати про бонуси та акції. Чим більше часу в міні-готелі проживає клієнт, тим менше він платить.
Планування прибутку підприємства та фінансові витрати

Поточне планування дає можливість сформувати конкретні шляхи досягнення фінансових цілей. Саме тому на початковому етапі необхідно правильно розрахувати витрати майбутнього підприємства та його прибуток.

Витрати на старті:

1. Меблі, побутова техніка, постільна білизна – 7 800$;
2. Реклама - 300$.
Всього: 8 100$.
Поточні витрати:
1. Оплата електроенергії, води, опалення, кабельного ТБ, інтернету, сигналізації - 300$;
2. Купівля прального порошку, мила, паперу та інших розхідних матеріалів – 300$;
3. Заробітна плата – 600$;
4. Реклама - 80$.
Всього: 1280$.

Заповненість міні-готелю не може складати 100%. Як показує практика, реально вийти на показник 70%. Тому, без врахування витрат на старті але з врахуванням поточних витрат, цей невеличкий бізнес буде приносити прибуток від 800 $ щомісяця. При цьому витрати на старті окупляться менше, ніж за рік.

Не варто забувати і про організаційні питання, які потрібно вирішити в першу чергу. Потрібно зареєструватися в якості підприємця і вибрати систему оподаткування, краще єдину.

Необхідно, щоб міні-готель відповідав державним стандартам, в рамках яких надаються послуги проживання. Якість послуг підтверджується сертифікатами, які надають органи, акредитовані Держстандартом. Об'єкт ще до його відкриття повинні відвідати контролюючі органи, такі як пожежна та СЕС.

Такий бізнес, як міні-готель на базі квартири, має свої ризики. Це сезонність, валютні стрибки, подорожчання комунальних послуг. Ці труднощі допоможе подолати постійний попит клієнтів, які шукають недороге житло. Не виключено, що у випадку зростання витратної частини доведеться збільшити вартість послуг.  Бізнес-план, зразок якого ми пропонуємо, допоможе створити і розвивати ваш бізнес.

cat-img

Категорії