Для того, щоб розпочати власний бізнес, іноді буває достатньо вловити перспективний ринковий напрямок і спробувати його реалізувати.

Ми постараємось описати декілька перспективних бізнес-ідей, які зможуть принести прибуток навіть з мінімальними затратами, при умові креативного і нестандартного підходу до повсякденних явищ.

1. Бізнес без вкладень

Молоді люди, які тільки закінчили навчання, не завжди мають можливість вкласти навіть мінімальні кошти в стартап. Їм може підійти ведення власного блогу, оскільки діяльність в інтернет-просторі не потребує вкладення коштів (окрім купівлі комп’ютера та підключення інтернету). Єдина вимога – творчий підхід і нестандартні ідеї для власного блогу. Інтелектуально розвинуті люди можуть просто ділитися власними думками, ідеями з читачами, а також аналізувати події, що сталися у суспільстві. Якщо говорити про провокаційні та нестандартні блоги, то їх навіть не потрібно просувати – користувачі дуже швидко «клюють» на них і вже за місяць ви можете стати мегапопулярным блогером.
Прибутки блогер отримує через контекстну рекламу чи банери прямих рекламодавців. Одночасно з веденням блогу ви можете відкрити Youtube-канал, який стане додатковим джерелом заробітку.

З року в рік мережа Інтернет надає все більше можливостей для отримання прибутку без безпосереднього контакту зі споживачем. До прикладу зараз дуже популярними стали:

 • Навчальні онлайн курси;
 • Онлайн-консалтинг з різних питань.

Всі ці види бізнесу не потребують вкладення додаткових коштів, але передбачають наявність чималого багажу знань і досвіду, в інакшому випадку на розвиток надіятись не варто.

2. Привабливі стартапи для чоловіків

Останнім часом набувають популярності стартапи, пов’язані з використанням новітніх технологій.

А) В минулому році «вистрілила» бізнес-ідея заробітку за допомогою дрона

Навіть важко представити в яких галузях його не можна використати. Зараз можна описати декілька пріоритетних напрямків започаткування бізнесу, пов’язаного з дронами:

 • реалізація самих дронів, оскільки попит на них постійно росте;
 • розробка і виробництво дронів, які призначені для специфічних цілей;
 • реалізація деталей до безпілотників (сумок, пультів ДУ, акумуляторних батарей);
 • ремонтні роботи та сервіс;
 • заробіток на відео та фотозйомках які зроблені з допомогою камер, встановлених на дронах;
 • доставка подарунків, квітів та кореспонденції за допомогою безпілотника.

Поки ще не встановлено обмежень щодо використання БПЛА, ви можете дуже швидко заробити на використанні дрона в якості літаючою відеокамери чи кур’єра. Варто зазначити, що перспективність такого бізнесу в подальшому не можна окреслити, оскільки в деяких країнах уже введені суттєві обмеження на польоти цих апаратів.

Б) Обслуговування опалювальних котлів

В зв’язку з переходом на автономне опалення в країні з’явилось дуже багато нових пристроїв, тому спостерігається жорсткий дефіцит щодо майстрів, які можуть здійснити ремонт чи обслуговування обладнання. Для того, щоб почати бізнес, необхідно пройти відповідні курси та одержати державний дозвіл на обслуговування газового і електричного обладнання, оскільки такі роботи пов’язані з ризиком для життя. Також буде необхідно придбати набір інструментів і вкласти гроші в рекламу (газети та Інтернет). По словам самих сервісних майстрів, витрати окупляться вже за пів року.

В) Друк на 3D-принтері

Найбільш часто такі послуги використовують для:

 • виготовлення запасних частин;
 • створення пробного дизайну пакування;
 • виготовлення інженерно-технічної моделі.

Вартість принтерів доволі висока (мінімум 9 тисяч гривень), але мала наповненість ринку дає можливість швидко повернути вкладені кошти через низьку конкуренцію.

3. Привабливі  стартапи для жінок

На відміну від чоловіків, жінки можуть проявити себе у всьому, що пов’язано з красою, творчістю та креативністю.

А) Виготовлення невеликих шкіряних виробів «під заказ» чи для реалізації через інтернет

Це доволі цікава та оригінальна бізнес-ідея останніх років, оскільки на ринку присутня дуже мала кількість майстринь, але потрібно розуміти, що роботи зі шкірою передбачають володіння знаннями, креативним мисленням досвідом та часом.

Найбільшою популярністю користуються зроблені вручну, чи з використанням мінімальної кількості машинної обробки, наступні вироби:

 • чохли для ключів;
 • брелоки;
 • портупеї;
 • обкладинки для документів;
 • гаманці та портмоне.

Б) Приватний дитячий садок

Жінкам, які вміють спілкуватись з дітьми, корисно знати, що відкриття приватного міні дитсадка або творчої дитячої студії, теж не потребує великого вкладення коштів. Ви можете скористатися приміщеннями у власному будинку, або орендувати квартиру в спальному районі міста. Досвід показує, що проект окупиться дуже швидко, адже державних дитсадків не вистачає, а дітей завжди потрібно з кимось залишати.

Як шукати ринкову нішу для себе

Потенційно приваблива ніша характеризується:

 • корисність – діяльність, якою ви плануєте займатись, повинна цікавити суспільство;
 • новизна – всі інноваційні ідеї неодмінно цікавлять споживача, тому бізнес приречений на успіх навіть у випадку, якщо через рік попит впаде до «0» (зароблені кошти можна вкласти в інший проект);
 • перспективність – передбачення того, як зможе розвиватися обраний напрямок з часом;
 • конкурентоздатність – як зможете ви конкурувати на ринку з присутніми виробниками чи постачальниками;
 • прибутковість – чи буде ваш бізнес приносити нормальний прибуток.

Кожна з вільних бізнес-ніш може бути привабливою для вас, але тільки у випадку грамотного підходу. Варто звернути увагу на вибір ніші, в якій ви зможете почувати себе комфортно з самого початку (до прикладу, бізнесмен-початківець має досвід у конкретній сфері в якості виконавця).

cat-img

Категорії