Бізнес ідеї для Естонії найчастіше пов'язані з інформаційними технологіями. Незважаючи на те, що ця прибалтійська країна невелика як за площею, так і за населенням, тут створено безліч умов для успішного старту підприємницької діяльності.

Переваги Естонії:

  • Країна є членом ЄС, Єврозони, єдиного ринку Євросоюзу, а також Шенгензони.
  • Вдале географічне положення.
  • Наявність тісних економічних зв'язків країни з західними партнерами.
  • Динамічна економіка і мінімальний рівень інфляції
  • Найпростіша система оподаткування.
  • Уряд всебічно підтримує бізнесменів. Використовується сучасна електронна система ведення підприємницької діяльності.
  • Крім того, не варто забувати про перше місце країни по конкурентоспроможності на ринку і дванадцяте за зручністю ведення бізнесу за рейтингом Світового банку.

Тут прекрасне середовище для кожного експата, який виявив бажання жити і вести підприємницьку діяльність в Європейському союзі. Якщо у вас є бажання запустити бізнес в Естонії, значить ця стаття для вас, оскільки ми розповімо про те, які бізнес ідеї для Естонії найбільш ефективні сьогодні.

Бізнес ідеї для Естонії

Перед тим, як запустити і розвивати власну справу, необхідно проаналізувати плюси і мінуси обраного бізнесу, скласти або придбати готовий бізнес план, відкрити банківський рахунок і наповнити його власними засобами. Після цього приступайте до виконання задуманого.

1. Реалізація себе в електронній комерції

Цей бізнес, безсумнівно, є найбільш перспективним сьогодні, оскільки в країна може продемонструвати мало не самий високошвидкісний інтернет в світі. Ті сторінки, які у нас завантажуються 20-30 секунд, в Естонії вантажаться миттєво. Якщо вам цікавий цей напрям, то ви повинні знати, що сьогодні естонський споживач є одним з найбільш вимогливих в світі. Найчастіше в інтернеті купують молоді естонці, які найбільш дбають про безпеку особистої інформації, а також звертають увагу на дизайн торгового майданчика, про рівень сервісу і т.д. Найбільш важливо, щоб ваш інтернет-майданчик мав мобільну версію, оскільки для покупок в Естонії найчастіше використовуються переносні девайси і частка їх використання в загальній кількості покупок зростає приблизно на 5% на рік.

Крім того, потрібно подумати про те, щоб ваш інтернет магазин активно рекламувався в соціальних мережах і була передбачена можливість переходу зі сторінки магазину в соціальній мережі на торговельний майданчик.

Варто звикнути до того, що естонські покупці не соромляться повертати товар, який їм не сподобався. Тому при реалізації цієї бізнес ідеї для Естонії не слід думати, що якщо вам повертають товар, то це «наїзд» конкурентів – це звичайна поведінка споживача. Якщо говорити про товари для продажу, то найбільш популярною зараз є покупка їжі і напоїв, а ось на електронному ринку букіністики спостерігається серйозне просідання. Для отримання покупок естонці в більшості випадків користуються Постаматом, своєрідними камерами зберігання, або поштовими скриньками, які розміщуються в місцях з великим трафіком.

2. Послуга таксі

Унаслідок роботи в Естонії високошвидкісного інтернету дуже вигідним вкладенням коштів також є відкриття таксі-агрегатора (за принципом таксі Uber або Яндекс). У цьому випадку все що від вас вимагається - це створення ефективного і якісного інтернет-додатку, який міг б підтримуватися навіть низькобюджетними смартфонам. Далі вам потрібно розробити рекламну кампанію, впізнаваний яскравий логотип і приступити до реєстрації таксистів для використання в сервісі. Правда, при складанні угоди з таксистом, необхідно перевірити його карту автомобіля і страховку, а також наявність дозволу на перевезення пасажирів. Сьогодні більшість таксі в Естонії, які працюють через мобільні додатки, застраховані в звичайному порядку, тоді як страховка таксистів в 5 разів дорожча загального поліса. Якщо такий автомобіль вчинить ДТП, страхова компанія має право відмовитися від виплат, оскільки вона застрахувала приватну особу, а не таксиста. Якщо всі ваші таксисти будуть дотримуватися закону, то це можна зробити важелем просування власного сервісу, оскільки законослухняні естонці з радістю віддадуть перевагу застрахованій поїздці.

3. Заклад швидкого харчування (фаст-фуд)

Незважаючи на те, що в усьому світі основною тенденцією є здорове харчування, в Естонії радикальна молодь (навіть із заможних сімей) вважає за краще виходити в ресторан харчування у фаст-фудах, демонструючи, при цьому, ненависть до світу капіталу і братання з бідними. Така тенденція спровокувала появу і лавиноподібне збільшення популярності цього типу ресторанного бізнесу, але ніша ще дуже далека від наповнення.

Якщо ви визнали актуальність цієї бізнес ідеї для Естонії, то радимо вам не відкривати гамбургерні по типу McDonalds або Burger King. Закладів, що пропонують бургери і картопля "фрі" в країні і без того достатньо. Досить також і суші-барів, а також піцерій. Найбільш правильним рішенням буде відкриття ресторану швидкого харчування з мексиканської, грузинської або китайської кухні, яку, останнім часом, дуже полюбили громадяни держави.

4. Відкриття салону краси або SPA

Потрібно сказати, що індустрія краси є досить високоприбутковим бізнесом в Естонії. Правда і тут є свої «але». На відміну від наших салонів краси, де на майстерність співробітників звертають менше уваги, ніж на кількість позолоти в оформленні інтер'єру, естонці не звертають уваги на те, скількома діамантами інкрустована стійка адміністратора. Але, якщо майстер, який буде обслуговувати клієнта, виявиться малопрофесійним, то, будьте впевнені в тому, що до вас перестануть приходити клієнти.  Естонія - маленька країна і «сарафанному радіо» не знадобиться багато часу, щоб знищити ваш бізнес «на корню».

cat-img

Категорії