Бізнес ідеї в Таджикистані часто перегукуються з вітчизняними рішеннями і світовими тенденціями, але іноді можна зустріти ідею, до якої не додумався ще жоден новатор в світі. Найбільш популярною тенденцією зараз є впровадження стартапів. Країна демонструє активне зростання кількості технопарків, інкубаторів та акселераторів, де кожен новачок може отримати необхідний досвід для подальшого ведення бізнесу. В огляді ми зібрали найбільш актуальні бізнес ідеї для Таджикистану, які допоможуть вам визначитися з напрямком подальшої роботи.

Бізнес ідеї в Таджикистані

  1. Установка вендингових апаратів

Вендинговими називають апарати, призначені для видачі різноманітних снеків, газованих напоїв і будь-якої іншої дрібної упакованої недорогої продукції. Такі апарати стали альтернативою для набридлих всім вуличних кіосків у багатьох країнах світу. Якщо ж говорити про Таджикистан, то тут подібні апарати можна зустріти тільки в столичному аеропорту та деяких офісних центрах, тоді як в Японії кількість таких апаратів складає близько 1 на 20 чоловік населення. У Сполучених штатах 1 на 40 осіб. Потрібно сказати, що установка вендингових апаратів - бізнес для ледачих, оскільки все, що необхідно - це встановити апарат і регулярно заповнювати його відсутньою товаром, а також забирати виручку. Тобто він може стати джерелом пасивного заробітку, що не вимагає регулярної виплати заробітної плати персоналу. Єдина вимога - установка апаратів в місцях з великим трафіком (зупинки громадського транспорту, муніципальні установи, школи, університети і т.д.).

  1. Відкриття Фреш-бару

Здорове харчування - це всесвітня тенденція і Таджикистан тут не став винятком. Практично кожному хочеться виглядати здоровим, молодим і підтягнутим. Саме тому ми хотіли написати про прибутковість бізнес ідеї в Таджикистані по відкриттю фреш-бару, в якому можна буде придбати свіжий сік, або напій на його основі, перекусити здоровим фруктовим або овочевим салатом з продуктів, які не проходили термічну обробку. Природно, що сподіватися на надприбутки на початкових етапах не варто, оскільки потрібно розуміти, що ціни в таких барах не можуть конкурувати з цінами в звичайних кафе, де вас можуть почастувати салатом з не зовсім свіжих овочів або соком з концентрату, але поступово люди звикнуть до того, що за якість і натуральність потрібно платити. Ось тоді то ви і почнете заробляти так, що й не снилося.

  1. Відкриття готелю для домашніх вихованців

Сьогодні любов до тварин - це таджицький тренд, тому домашні улюбленці, а іноді і по кілька, є мало не в кожній родині, але що робити, якщо сім'я їде на якийсь період з дому, а залишити тварин нема на кого.

Природно, що можна попросити рідних або знайомих придивитися за тваринами, але це, по-перше, незручно, а по-друге, тварині потрібна регулярна турбота і спілкування, а не дворазовий вигул на вулиці і регулярна годівля. У цьому допоможе відмінне рішення - відкриття готелю для домашніх вихованців. Якщо ви вирішили відкрити такий заклад, необхідно вивчити безліч відповідної літератури про особливості догляду за тваринами, а також про стандарти обладнання місць для тварин і специфіку розташування різних тварин поруч один з одним.

  1. Послуга груммера

Груммер - це людина, в обов'язки якого входить догляд за тваринами. У нашому випадку головним його обов'язком буде приведення в порядок зовнішнього вигляду тварини: підстригання нігтів, чистка зубів, стрижка і укладка. Якщо ви переконані в успішності цієї бізнес ідеї для Таджикистану, то вам потрібно знати, що професія перукаря або косметолога, яку ви можете мати, не допоможе вам впоратися з обов'язками груммера. Перед тим як відкрити власний бізнес, радимо пройти курс навчання, або попрацювати помічником груммера. Погодьтеся, постригти нігті у людини і - досить різні і за складністю, і за специфікою процеси. Не варто впадати у відчай, адже професія груммера більш ніж прибуткова. Якщо ви відкриєте салон в людному місці або будете працювати виїзним груммером, то термін окупності бізнесу не перевищить 20-30 днів.

  1. Відкриття хобі магазину

Таджики дуже люблять займатися хенд-мейдом. Особливо це стосується прекрасної статі, представниці якого обожнюють займатися рукоділлям. На жаль, в Таджикистані практично неможливо знайти необхідне обладнання для тих, хто хоче присвятити вільний час шиттю, в'язанню, виготовленню прикрас, декупажу, ліпленню, виготовлення шкатулок і ваз. Вся фурнітура та необхідні для цього інструменти замовляються за кордоном через інтернет. Природно, що за умови відкриття такого магазину, ви забезпечите себе постійними покупцями на довгий час.

  1. Відкриття магазину професійної косметики

У б'юті-індустрії крутяться величезні гроші, адже «того, що хоче жінка, того хоче Бог». Для прекрасної статі бути привабливою - це не вимога, це закон. Отже, говорити про те, що попит на косметику поступово падає, а згодом взагалі зникне, значить показати свою повну необізнаність.

Косметичні лавки Таджикистану, які торгують косметичними засобами по догляду за шкірою, а також декоративними косметичними засобами, не витримують ніякої критики, оскільки вони маленькі і торгують, в основному, дешевим китайським однотипним товаром. Природно, що зараз можна купувати косметичні засоби через інтернет, але екран комп'ютера або мобільного пристрою не може передати колірну гамму, аромат і багато інших властивостей того чи іншого косметичного засобу. Ми ж пропонуємо вам відкрити магазин, або мережу магазинів, які будуть реалізувати косметику провідних світових брендів, домашню, натуральну, елітну косметику, а також професійну косметику для косметичних салонів, перукарень і СПА-салонів.

cat-img

Категорії