Бізнес ідеї в Азербайджані багато в чому схожі з перспективними напрямками  підприємництва Європи. Безліч західних фахівців вважають що ця країна є найбільш прогресивною і динамічною у всьому  прикаспійському регіоні. Бізнесу тут дано зелене світло, всебічно на державному рівні підтримуються нові ідеї та стартапи. Саме тому старт нового бізнесу буде дуже актуальним в країні, а тому залишається визначитися тільки з перспективною ідеєю, а точніше з ринковою нішею, яка, незважаючи на актуальність, ще недостатньо заповнена.

Бізнес ідеї в Азербайджані

1 Доставка готових страв

Якщо в нульових роках жителі Азербайджану хотіли вживати в їжу магазинні напівфабрикати, то вже з початку 2010-тих ситуація кардинально змінилася. Сьогодні азербайджанці, у яких практично немає часу для самостійного приготування їжі, вважають за краще замовляти готову їжу, причому, не дивлячись на те, що послуга набула широкого поширення, ринок ще дуже далекий від того, щоб попит зрівнявся з пропозицією. Залежно від можливостей і планованого робочого часу, можна вибрати або доставку їжі додому, або доставку ланчів по офісах. Перший шлях дозволить на перших порах використовувати для приготування їжі навіть власну кухню. Розвозити замовлення можуть і члени сім'ї. Згодом, коли кількість постійних клієнтів серйозно збільшиться, можна орендувати приміщення і найняти додаткових кур'єрів. Недолік ідеї - ненормований робочий графік. Тобто їжу можуть замовити в будь-який час в проміжку, зазначеному як робочий. Також необхідно приготування різних страв, тобто забезпечити великий асортимент. Значить, необхідний великий товарний запас різноманітних продуктів. Другий шлях - доставка бізнес-ланчів в офіси. Для того щоб зайнятися наданням цієї послуги, необхідно орендувати професійну кухню, оскільки доведеться одночасно готувати для великої кількості людей. Перевагою цієї бізнес ідеї в Азербайджані є те, що працювати доведеться з ранку і до 2-3 годин дня. В інший час можна займатися своїми справами. Крім того, в більшості випадків доведеться готувати стандартне денне меню (іноді включати в нього вегетаріанські страви). Недолік - необхідність великих фінансових вкладень на старті для оренди приміщення, найму кур'єрів, а також найму декількох кухарів. Ідеальне рішення - створення доставки страв при працюючому кафе або ресторані. Це дозволить просто розширити бізнес без істотних фінансових вкладень.

2. Організація медичного центру

Незважаючи на те, що Азербайджан знаходиться у відносно екологічно чистому регіоні, ситуація з пандемією коронавирусу, та й зміна клімату роблять цю бізнес-ідею дуже затребуваною на сьогодні. Для функціонування медичного центру необхідна спеціальна ліцензія, а також кваліфікований персонал з медичною освітою. Крім того, необхідно буде: придбати необхідне обладнання, витратні матеріали для аналізів, меблі, оргтехніку; набрати адміністративний персонал (адміністратори, касири, прибиральники і т.д.); розробити інтернет-ресурс для інформування громадян про медичний центр, зворотного зв'язку, а також можливості реєстрації для обстеження в онлайн режимі. Також бажано створити і мобільний додаток для можливості передачі результатів обстеження.

3. Продаж товарів ручної роботи

Такі товари дуже популярні не тільки і не стільки серед корінних жителів Азербайджану. Щороку країну відвідує безліч туристів, які дуже цікавляться місцевою народною творчістю. Щоб відкрити бізнес, необхідно: наявність таланту; матеріали та сировина з яких будуть виготовлятися вироби; реклама готових виробів в соціальних мережах, на вулиці, а також співпраця з сувенірними крамницями; приміщення з необхідним обладнанням; створення сайту в інтернеті, де будуть розміщені товари і ціни; проведення акцій, участь в різноманітних фестивалях і т.д. На початковому етапі оренда приміщення під продаж не рекомендується, оскільки час до виходу на нормальний рівень продажів - не менше 3 місяців.

4. Відкриття аптеки

З причин, описаних раніше, відкриття аптеки також перспективна справа сьогодні. Актуальність цієї бізнес ідеї в Азербайджані підтверджується ще і тим, що попит на медичні препарати урівноважений з пропозицією тільки в столиці держави. На периферії ж гостро відчувається нестача аптек. Можна як відкрити одиничну аптеку, так і відкрити аптечний пункт під відомою аптекарської франшизою. Якщо піти першим шляхом, то крім витрат на відкриття самої аптеки, необхідно буде нести витрати, пов'язані з популяризацією закладу. Для самостійної організації бізнесу необхідна: реєстрація бізнесу; покупка ліцензії; підбір приміщення, що відповідає медичним вимогам; наймання персоналу; закупівля обладнання.

Якщо ж скористатися франшизою, то адміністрування та організацію рекламних заходів візьме на себе господар «розкрученої» франшизи.

5. Відкриття міні птахоферми

Незважаючи на те, що Азербайджан є світською державою, більшість його жителів - мусульмани. Оскільки деякі м'ясні продукти для них неприпустимі, куряче м'ясо є тут дуже актуальним продуктом. Оскільки азербайджанці прагнуть до здорового харчування, а великі птахоферми використовують гормони росту для швидкого набору ваги птахом, кури, вирощені природним шляхом на міні птахофермі, будуть дуже затребуваними серед споживачів. Крім того, можна одночасно займатися розведенням не тільки м'ясних порід курей, а й несучок. Яйця найбільш затребувані в республіці в весняно-літній період. Для організації міні птахоферми на перших порах досить присадибної ділянки. Продукцію можна поширювати по еко магазинах, а також закладам громадського харчування (ресторани, кафе, банкетні зали і т.д.).

cat-img

Категорії