Все більше українців виїжджає на заробітки. Однією з найпопулярніших країн для трудової міграції є Польща. Для тих, хто вибрав саме цю країну, буде цікаво дізнатися, як заробити в Польщі?

Чи варто їхати в Польщу на роботу?

На перший погляд, Польща не така перспективна, як інші країни ЄС. Однак в останні роки в ній спостерігається стрімкий розвиток економіки, завдяки якому зростає мінімальна заробітна плата і, відповідно, добробут населення.

Сьогодні іноземці, в тому числі, і українці, при бажанні можуть заробити в Польщі не менше, ніж в інших країнах, які приваблюють вигідними умовами праці та високими заробітними платами.

Українці вважають за краще Польщу з кількох причин. Серед них слід відзначити:

  • розташування поруч з Україною. Дістатися сюди можна не тільки швидко, але і недорого;
  • схожість польської і української мови. Завдяки цьому легше подолати мовний бар'єр;
  • наявність великої кількості вакансій. Приєднання Польщі до ЄС стало причиною того, що багато поляків виїхали на роботу в інші країни. Через це звільнилося багато робочих місць;
  • високу оплату праці. Середня заробітна плата в Польщі перевищує зарплату в Україні.

Як заробити в Польщі?

Польський ринок праці потребує іноземних співробітників. Працівники потрібні в різних сферах діяльності. Оплата їх праці залежить від багатьох факторів, таких як кваліфікація, продуктивність праці, кількість відпрацьованого часу і місце роботи.

Вашій увазі пропонується список найбільш затребуваних спеціальностей, які користуються попитом серед польських роботодавців. Вивчивши їх більш уважно, ви будете знати, як заробити в Польщі.

Робочі спеціальності

Працівники, задіяні у фізичній праці, займають перше місце по затребуваності в Польщі. Часто українці та вихідці з інших країн влаштовуються на роботу будівельниками, кухарями, механіками, токарями, операторами навантажувачів, покоївками, доглядальницями і т.д. Криза в агропромисловому комплексі стала причиною зниження попиту на працівників сільськогосподарської галузі. Однак влаштуватися на сезонні роботи все ж можливо.

IT-фахівці

Польща, як і інші європейські країни, відчувають брак професіоналів, які працюють в сфері інформаційних технологій. Зокрема, затребуваними на польському ринку праці є програмісти, дизайнери, а також розробники для комп'ютерів і смартфонів.

Працівники в сфері торгівлі

Підвищеним попитом користуються такі професії, як торговий представник і торговий агент. Їх потребує ринок нерухомості, харчова промисловість, фармацевтичне виробництво, туристичний бізнес, косметична індустрія і багато інших сфер діяльності.

Співробітники охоронних агентств і водії

Працевлаштування таких фахівців має деякі особливості. В першу чергу, вони пов'язані з необхідністю отримання ліцензії на здійснення даного виду діяльності.

Технічні працівники і співробітники складу

Виробнича сфера гостро потребує завідувачів складами, технологів, майстрів, співробітників і керівників лабораторій.

Співробітники по роботі з персоналом

Брак кадрових працівників, менеджерів по персоналу і рекрутерів пов'язана, в першу чергу, з необхідністю постійного залучення іноземних трудових ресурсів.

Працівники банківської сфери

Більшість поляків прагнуть отримати роботу в іноземних банках. Відповідно, державним банківським установам необхідно залучати фахівців з інших країн. Найчастіше, їм пропонуються вакансії консультантів, продавців банківських послуг, клерків, аналітиків і т.д.

Фахівці в області логістики

В останні роки в Польщі спостерігається попит на менеджерів-логістів, фахівців, що займаються плануванням і розвантаженням, менеджерів по транспорту і доставці, експедиторів тощо.

Як заробити в Польщі вчителю, лікарю, журналісту чи юристу?

Найчастіше, ці професії недоступні для іноземних громадян. Для працевлаштування знадобитися пройти навчання для підтвердження свого диплома. Обов'язковою умовою є знання польської мови. Однак можна знайти роботу і без цього. В такому випадку слід розраховувати на роботу на будівництві, заводі, комбінаті, а також сезонну роботу. Заробітна плата тут невелика. Часто на подібні роботи влаштовуються нелегально. Але тим, кого цікавить питання, як українцеві зробити польську пенсію, рекомендується працювати в цій країні виключно легальним способом.

Де знайти роботу в Польщі?

Існує кілька способів пошуку роботи в Польщі:

1. Фірми-посередники. Це непоганий, але дуже ризикований варіант. Важливо не потрапити в руки до шахраїв, які пропонують високооплачувану роботу і беруть за це гроші. Не рідко по приїзду в Польщу виявляється, що умови і оплата праці не відповідають тому, що було спочатку заявлено.

2. Польські сайти з вакансіями. Часто роботодавці публікують пропозиції з вакансіями на популярних інтернет-порталах. Роботу може вибрати як кваліфікований, так і некваліфікований працівник. Найпопулярнішими сайтами є:

  • pracuj.pl;
  • praca.wp.pl;
  • gumtree.pl.

Слід враховувати, що дані сайти польською мовою.

Для пошуку роботи в Польщі необхідно використовувати кілька джерел.

Як отримати дозвіл і заробити в Польщі

Легальне працевлаштування в Польщі неможливе без дозволу, оформлення якого займає не менше трьох тижнів. Його оплата здійснюється роботодавцем. Підготовка всієї документації, необхідної для повного оформлення, займає близько двох місяців.

Польське законодавство передбачає покарання за неофіційне працевлаштування іноземців. Нелегально працююча людина депортується з країни. Вона не має права в'їжджати до Польщі протягом 3 років.  Знайти високооплачувану роботу в Польщі цілком реально. Головне - знати державну мову, а також чесно і продуктивно працювати.

cat-img

Категорії