Канада - одна з найпопулярніших країн серед українців, які в пошуках роботи відправляються за кордон. Це економічно розвинена країна з високим рівнем життя населення. Як заробити в Канаді, ми розповімо в цій статті.

Чи варто їхати в Канаду?

Для в'їзду в Канаду потрібна віза. Мета поїздки не має при цьому ніякого значення. Напевно, вам буде цікаво, скільки можна заробити в цій країні?

Середня зарплата в Канаді становить близько 4 тисяч доларів. Однак слід враховувати витрати, до яких відноситься оформлення візи, страховка, оренда житла, медичне обслуговування, харчування і т.д. В цілому вони складають від 2 до 2,5 тисячі доларів. Разом з тим, деякі роботодавці частково або в повному обсязі оплачують проживання працівників. Тому якщо ви бажаєте заощадити, зверніть увагу на такі варіанти.

У Канаді погодинна оплата праці. Вона становить від 12 до 18 доларів на годину в залежності від штату і сфери діяльності.

Серед українців, які відправляються в Канаду на роботу, найпопулярнішими штатами вважаються Квебек, Альберта, Манітоба та Британська Колумбія. Це пов'язано з тим, що тут найлегше знайти високооплачувану роботу.

Як заробити в Канаді?

Переходимо до питання, як заробити в Канаді. Для початку зазначимо низький рівень безробіття в цій країні, що становить всього 6%. Найбільшим попитом тут користуються кваліфіковані фахівці вузьких напрямків в промисловій сфері. Країна постійно потребує професійної робочої сили. Будівництво, легка і важка промисловість, лісове та сільське господарство, нафто- і газовидобування, готельний бізнес, медицина - у всіх цих галузях спостерігається нестача кадрів. Тому, якщо ви не знаєте, як заробити в Канаді, зверніть увагу на ці сфери діяльності. Що стосується працівників інтелектуальної праці, то тут за цими напрямками працюють переважно випускники місцевих вузів.

Канадський уряд склав список найбільш затребуваних професій в країні (близько 500 найменувань). Різноманітність актуальних професій говорить про те, що існує велика кількість варіантів, як заробити гроші в Канаді. Ми розглянемо найпопулярніші з них.

Робочий на фермі

Якщо у вас немає вищої освіти і високої кваліфікації, є можливість заробити, влаштувавшись на ферму. Звичайно ж, заробітна плата різноробочого нижча, ніж, наприклад, ветеринара, але якщо немає відповідної спеціалізації, можна почати і з цього. Однак слід бути готовим до того, що працювати на фермі досить важко. Що стосується вимог до такого працівника, то він повинен володіти англійською мовою, бути фізично здоровим і витривалим.

Зварювальник

Ця професія вважається досить затребуваною в Канаді. Її популярність обумовлена ​​швидким розвитком міст, яке вимагає постійного зведення багатоповерхових будинків та інших конструкцій. Однак, щоб працювати зварником на території Канади, необхідно пройти навчання і отримати відповідний сертифікат. Якщо немає такої можливості, можна кілька років пропрацювати помічником зварювальника. Основна вимога до даного фахівця - володіння англійською мовою та вміння працювати з ручним і автоматичним інструментом. Досвідчений професійний зварювальник може заробляти на місяць, як власник невеликої фірми.

Водій

Популярність даної професії пов'язана зі слабо розвиненою мережею залізничного транспорту і великою територією країни. Затребуваними є як звичайні водії, так і далекобійники. Для отримання даних посад місцевим жителям необхідно мати права і стаж роботи водієм. З іноземцями все набагато складніше. Для того щоб стати водієм потрібно пройти навчання в Канаді, яке триватиме не менше 3-4 місяців, освоїти місцеву термінологію і правила дорожнього руху. Після всього цього здаються іспити, за результатами яких видається відповідний документ, що дає право працювати водієм на території країни. Слід зазначити, що це високооплачувана професія. Однак не всі можуть витримати 10-12 годинний робочий день в такому напруженому ритмі, тому плинність кадрів тут чимала.

Будівельник

Представники цієї професії можуть розраховувати на досить високу оплату праці. Однак вони повинні мати високу кваліфікацію і великий досвід роботи. Також вони повинні володіти англійською мовою.

Офісний працівник

Працюючи в офісі однієї з канадських компаній, можна заробити трохи більше будівельника. Наприклад, популярною вважається професія менеджера, що працює в торговельній компанії. Він повинен не тільки досконало знати англійську мову, а й правильно нею користуватися.

Бухгалтер

Знаючи фіскальне законодавство країни, державні мови штатів, прекрасно розуміючи, де можна заощадити, а де ні, можна влаштуватися бухгалтером.

Інженер або годувальник в гірничодобувній галузі

Попит на ці професії постійно зростає. Це важка, але добре оплачувана праця.

Де шукати роботу в Канаді?

Як бачите, знайти роботу в Канаді не так складно, як може здатися на перший погляд. Але для цього необхідно докласти чималих зусиль: зібрати документи, освоїти мову, знайти підходяще місце і т.д.

Для пошуку роботи можна скористатися різними інтернет-ресурсами. Серед найпопулярніших слід зазначити наступні:

  1. JobBank. Це офіційний урядовий сайт, на якому представлений список актуальних вакансій.
  2. PayScale. Це інтернет-ресурс, на якому можна заповнити анкету і отримати оцінку потенційного доходу.
  3. Workopolis. Даний ресурс пропонує широку базу вакансій.
  4. CareerBuilder. Інтернет-сайт, на якому розміщена актуальна інформація про те, як скласти резюме і привернути увагу роботодавців.
  5. Kijiji. На даному ресурсі зібрані вакансії і оголошення на будь-яку тему.
  6. jobGurus. Це база вакансій з держустанов, приватних компаній, сайтів роботи, а також з рекрутингових агентств.
  7. languagetutors.ca. Сайт, на якому можна запропонувати послуги, пов'язані з викладанням іноземних мов.

Серед російськомовних ресурсів можна відзначити 24ru.com, Trud.com, Jooble, міжнародну біржу праці, а також групу в VK по роботі в Канаді.

Також можна вивчити канадські сайти з пошуку роботи, переглянути великі газети країни. Якщо робота потрібна терміново, можна звернутися в рекрутингове агентство. Є й інші варіанти. Наприклад, можна просто телефонувати в офіси великих компаній і дізнаватися, чи немає на даний момент вакансій. Також ніхто не забороняє по приїзду в країну просто звернутися в найближчий ресторан, готель, лікарню або іншу установу і поцікавитися, чи не знайдеться там робота.

cat-img

Категорії