Щоб жити більш-менш гідно, вчителям доводиться шукати підробіток. Іноді вони змушені працювати в абсолютно протилежних напрямах. Як заробити вчителю, без шкоди для основної роботи?

Професія вчителя є досить важкою і відповідальною. Здавалося б, за свою працю вчитель повинен отримувати гідну заробітну плату. Але навіть, незважаючи на брак кваліфікованих кадрів в освітніх установах України, оклад вчителя складно назвати високим.

З метою збільшення свого заробітку вчителі змушені працювати не на одну ставку і брати більше уроків. Однак цього, а також надбавки, яка передбачена за перевірку зошитів і класне керівництво, не покращує матеріальне становище вчителя. Необхідно враховувати також і те, що з кожної заробітної плати стягуються податки. Як заробити вчителю, щоб забезпечити собі безбідне життя? Необхідно шукати додаткові джерела доходу.

Як заробити вчителю?

Існує кілька варіантів заробітку для вчителя, які допоможуть йому отримати додатковий заробіток.

Репетиторство

Є люди, які гідно оцінюють роботу вчителя, і тому готові платити йому значно більше, ніж держава. Все частіше вчителі займаються репетиторством і проводять додаткові заняття на дому. Такі послуги користуються популярністю не тільки серед абітурієнтів, які планують поступати до вузів, а й просто серед учнів, які бажають краще освоїти той чи інший предмет. Для пошуку клієнтів можна розмістити оголошення в місцевій газеті або в інтернеті, в тому числі, в соціальних мережах. Заняття з учнями проводяться у вільний від роботи час.

Підготовка рефератів, контрольних та курсових робіт на замовлення

Маючи певний багаж знань і досвід в тій чи іншій сфері, можна зайнятися написанням різних навчальних робіт на замовлення. Сьогодні ця послуга користується популярністю серед багатьох учнів і студентів, які не мають можливості або бажання робити це самостійно. Можна писати роботи віддалено (через посередницькі сайти) або шукати клієнтів безпосередньо.

Переклад

Професія перекладача актуальна в усі часи. Можна влаштуватися в місцеве бюро перекладів. Там, як правило, шукають дипломованих фахівців. Також можна знаходити клієнтів через інтернет або пропонувати свої послуги на біржі фрілансу і копірайтингу. Взятися за такий підробіток можуть вчителі англійської мови.

Няня або гувернантка

Перевагу при розгляді кандидатів на ці посади віддаються людям з педагогічною освітою. З дипломом педагога легше потрапити в заможну родину.

Майстер-класи для молодих фахівців

Випускники педагогічних вузів розуміють, що теорія і практика часто розходяться. На початку своєї педагогічної діяльності вони нерідко роблять помилки. У свою чергу, досвідчений педагог може проводити практичні заняття для молодих вчителів. Для цього йому необхідно розробити план занять і знайти для їх проведення вільний час.

Як заробити вчителю в інтернеті?

Розвиток інтернет-технологій відкриває безліч можливостей для представників усіх професій. Не виключенням є і вчителі, які в пошуках додаткового заробітку розглядають різні варіанти. Сьогодні їм пропонується можливість стати онлайн-викладачами. Для тих, хто вміє чітко висловлювати свої думки і є грамотною людиною, пропонується можливість писати статті для інтернет-сайтів. Це далеко не повний перелік способів додаткового заробітку для вчителя. Все залежить від його бажання і фантазії.

cat-img

Категорії