Німеччина - країна зі стабільною економікою, високим рівнем життя і низьким рівнем безробіття. Це зумовило її популярність серед людей, які відправляються за кордон у пошуках роботи. У цій статті ми розповімо, як заробити в Німеччині.

Яких фахівців потрібно?

Вашій увазі пропонується перелік найбільш потрібних фахівців у Німеччині. Дізнавшись, за ким полюють німецькі роботодавці, ви зможете прийняти рішення, як заробити в Німеччині.

 1. Інженери. Активний розвиток будівельної, машинобудівної, суднобудівної, автомобілебудівної сфери вимагає наявності кваліфікованих інженерів.
 2. Медпрацівники. Мова йде не тільки про дипломованих докторів, але і про молодший персонал.
 3. IT-фахівці. Це одна з найбільш потрібних і високооплачуваних професій. Оплата залежить від кваліфікації.
 4. Робочі спеціальності. Йдеться про зварювальників, електриків, сантехніків, будівельників, водіїв-дальнебойщиків, працівників м'ясокомбінатів і т.д. Розмір заробітної плати залежить від умов праці та безпосередньо від роботодавця.
 5. Некваліфіковані працівники. Знайти роботу можуть і люди, які не мають ніякої кваліфікації. Зокрема, це продавці, доглядальниці, няні і гувернантки. Їх заробітна плата залежить від виду виконуваних робіт.

Як заробити в Німеччині. Шукаємо роботу?

Існує кілька способів пошуку роботи в Німеччині.

1. Сайт компанії, в якій планується працевлаштування. Крім актуальних вакансій, на ньому можна знайти багато корисної інформації. Цей варіант підійде тим людям, які визначилися з тим, де і яку роботу вони шукають. Крім цього, необхідно знати німецьку мову.

2. Сайти-пошуковики. На них зібрано інформацію про різні вакансії. Вони економлять сили і час, але не дають можливості опублікувати резюме. Серед найпопулярніших інтернет-ресурсів слід відзначити:

 1. adzuna.de;
 2. jobworld.de;
 3. careerjet.de;
 4. jobanzeigen.de;
 5. jobscanner.dе.

3. Онлайн-біржі. Це майданчики, на яких «зустрічається» претендент і працедавець. Один розміщує резюме, а інший - інформацію про вакансії. Найбільші онлайн-біржі:

 • Stepstone;
 • Monster;
 • Staufenbiel;
 • Absolventa;
 • Jobleads.

4. Спеціалізовані сайти за спеціальностями. До них можна віднести:

 • itjobboard.de - сайт для тих, хто шукає роботу в IT-сфері;
 • hotelcareer.de - сайт для тих, кого цікавить туризм і готельний бізнес.

5. Федеральна біржа праці і служба зайнятості. На офіційному сайті jobboerse.arbeitsagentur.de можуть знайти роботу медики, інженери, технологи та хіміки. Також даний інтернет-ресурс підійде для пошуку робочих професій, таких як слюсар, сантехнік, маляр, медсестра, кухар і т.д. Перевагою даного ресурсу є те, що інформація на ньому також представлена ​​російською мовою.

6. Аккаунт професійної соцмережі. Для тих, хто шукає роботу в невеликій компанії підійде Xing, а тим, хто мріє працювати в компанії міжнародного рівня - Linkedin.

7. Агентство з працевлаштування. Підійде тим, хто хоче влаштуватися з робочої спеціальності або шукає некваліфіковану роботу. Щоб не бути обдуреним шахраями, краще звернутися до німецького агентству.

Особливості працевлаштування

Знаючи, як заробити в Німеччині, необхідно також враховувати всі особливості працевлаштування в цій країні. Однією з них є те, що влаштуватися на роботу можна тільки офіційно. Поліція регулярно влаштовує перевірки. Нелегальні працівники депортуються. В'їзд на територію країн Шенгену для них закривається.

Чому німецьке законодавство настільки жорстке до трудових мігрантів? В першу чергу, це пов'язано з напливом іноземців з інших країн.

Як заробити гроші в Німеччині, ви вже знаєте. Наступний крок - це порядок оформлення на роботу. Посаду можна отримати в тому випадку, якщо на вакансію немає претендентів серед місцевого населення. Це буває в двох випадках: коли за неї мало платять або мова йде про дефіцитні спеціальності. Також буде потрібно дозвіл на роботу. Для його отримання роботодавець подає в Федеральне трудове агентство дані про вакансії і  умови праці. Якщо працевлаштування іноземця не зашкоджує німецьким безробітним, видається дозвіл.

Маючи в наявності всі необхідні документи, здобувач звертається до німецького консульства і отримує робочу візу. Також він має право на отримання в майбутньому посвідки на проживання.

Люди з вищою освітою можуть отримати так звану блакитну карту ЄС. При її наявності роботодавці можуть не перевіряти, чи є в їхньому регіоні потенційні здобувачі.

Слід зазначити, що влаштуватися на високооплачувану роботу в Німеччину без знання німецької мови неможливо. Максимум, на що можна розраховувати в цьому випадку - це низькооплачувана, і нерідко - нелегальна праця.

cat-img

Категорії