Як заробити на нерухомості? Кожна людина здатна стати успішним підприємцем. Для цього не обов'язково відвідувати різні курси або володіти неабияким розумом. Високоприбутковим бізнесом вважається нерухомість.

Як заробити на нерухомості, здаючи її в оренду?

Існує кілька способів заробити на оренді нерухомості.

1. Здача в оренду власної нерухомості. Якщо ви хочете знати, як заробити на нерухомості, то найпростіший спосіб - здача в оренду житла, яке пустує без діла. Це може бути квартира або приватний будинок. Не слід забувати і про гаражі, які також користуються попитом серед автовласників, які не мають власних приміщень для зберігання транспортних засобів. Якщо купити кілька гаражів, то їх вартість буде набагато менша, ніж квартири. При здачі відразу всіх гаражів, наявних у власності, щомісячна виручка буде такою ж, як і від здачі квартири.

Навіть якщо у вас немає нерухомості для здачі в оренду, ви можете зняти недороге житло, а в свою квартиру пустити орендарів. Це не кращий варіант і підходить він далеко не всім.

2. Добова здача житла. Це більш вигідний варіант, однак, він вимагає постійного контролю власника нерухомості. Є ще одна схема заробітку на нерухомості, яка полягає в знятті на тривалий термін житла і подальшого його здачі, але вже подобово. Це не назвеш пасивним заробітком і його важко поєднувати з основною роботою, так як в будь-який час дня і ночі потрібно бути готовим розмістити постояльців, зробити прибирання і т.д.

3. Здача в оренду житла, купленого в кредит. Існує ще одна схема заробітку на нерухомості. Необхідно знайти квартиру, яка потребує ремонту і, відповідно, вкладень. При виборі нерухомості зверніть увагу на її розташування та інфраструктуру. Оформивши іпотеку на квартиру, потрібно докупити все необхідне для її здачі в оренду: меблі, побутову техніку і т.д. Внески по кредиту будуть оплачуватися щомісячними платежами орендарів. Через 10-15 років нерухомість стане вашою, і ви зможете продати її за нормальною ринковою ціною. Дана схема не так популярна, як здача в оренду свого власного житла. В першу чергу, це пов'язано з тривалим періодом очікування.

Інвестування в нерухомість

Як заробити на нерухомості, інвестуючи в неї? Розглянемо два основних способи.

1. Перепродаж нерухомості, купленої на початковій стадії будівництва. Якщо у вас накопичилися певні заощадження, то ці гроші можна примножити, вклавшись в пайовому будівництві. Схема заробітку проста. Ви купуєте квартиру на самій початковій стадії будівництва за досить низькою вартістю за метр квадратний. Через рік або навіть раніше ціна на вашу квартиру може збільшитися. Дочекавшись терміну здачі будинку, ви можете продати житло і отримати непоганий прибуток. Зараз, до речі, гроші пайовиків застраховані і ви не ризикуєте втратити свої заощадження, якщо трапиться криза або інша непередбачена ситуація.

2. Перепродаж нерухомості, купленої на вторинному ринку. Інвестувати можна і в нерухомість, куплену на вторинному ринку. Для цього вибирається непридатне для життя житло або квартира в поганому стані. Зробивши недорогий косметичний ремонт, можна продати її за ринковою ціною і непогано заробити.

Важливе значення при виборі житлової нерухомості має планування об'єкта, наявність паркінгу (наземного або підземного), енергоефективність. Необхідно звернути увагу і на незалежність від централізованої подачі опалення і гарячої води.

Потрібно бути готовим до того, що далеко не кожну квартиру можна вигідно перепродати. Найбільшим попитом користуються однокімнатні квартири в будинках економ або комфорт-класу.

Слід зазначити, що дана схема заробітку підходить як до житлової, так і до нежитлової нерухомості. Наприклад, навіть зі звичайного підсобного приміщення або гаража можна зробити пристойний офіс, який згодом легко продати. Буде ще вигідніше, якщо зробити косметичний ремонт самостійно, не наймаючи майстрів.

Купівля квартир на аукціоні

В інтернеті є спеціальні портали, де реалізується нерухомість з аукціону. Це відбувається при конфіскації нерухомості власників з різних причин. Принцип заробітку полягати у відстеженні вартості квартири, яка буквально кожен день знижується, якщо ніхто не купує. Якщо пощастить, то можна купити нерухомість за дуже низькою ціною.

Як заробити на нерухомості посередництвом

Як заробити на нерухомості не маючи її у власності, і не маючи можливості оформити кредит на її купівлю? Можна стати агентом з комерційної та житлової нерухомості. Просто пройти навчальні курси - дуже мало для того, щоб отримувати прибуток. Не рідко буває, що клієнт не збирається нічого купувати, а просто досліджує ринок нерухомості. В такому випадку покази і роз'їзди по місту проходять даремно. Слід враховувати і те, що на пошук необхідного клієнта приміщення може піти кілька місяців. Що стосується великих угод, то на їх оформлення також буде потрібно багато часу. Це свідчить про нестабільність такого заробітку. Саме тому для підстраховки рекомендується працювати десь ще.

Важливо знати і те, що стати агентом з нерухомості може далеко не кожна людина. Для цього необхідно володіти певним складом розуму і характером. Агент з нерухомості повинен бути комунікабельним, вихованим, посидючим, стресостійким, організованим і мобільним. І це не кажучи про його професійні якості, які зачіпають навички юриста, економіста, психолога і рекламщика. Щоб встигнути придбати і продати нерухомість за вигідною ціною йому необхідно регулярно моніторити ринок і бути в курсі всіх подій. Тільки так можна отримати дохід, який не поступається банківським депозитам.

Нерухомість в Україні залишається затребуваним інструментом для інвестування. Вдало вибравши об'єкт, можна забезпечити стабільний дохід на багато років.

cat-img

Категорії