Ми розглянули 3 способи того, як заробляють open source проекти, з отриманням хорошого прибутку і відсутністю необхідності вкладення власних коштів.

Open Source - відкрите у доступі для всіх програмне забезпечення. Найбільш часто інтерес до Open Source виявляють молоді фахівці, які втомилися від рутини основного робочого процесу. Крім того, молоді люди тягнуться до ідеї, оскільки вона є ще однією сходинкою до поліпшення світу.

Для початківців програмістів цікавим в Open Source-проектах є придбання необхідного досвіду, а для досвідчених розробників - реалізація власних проектів «вихідного дня» і поліпшення якості програмного забезпечення, що використовується в роботі.

Як заробляють open source проекти початківці

Для початку необхідно знайти проект, наприклад на GitHub, який орієнтований на новачків і лояльний до них. Вибираючи проект потрібно враховувати, він повинен подобатися і вам, і користувачам вашого проекту, в іншому випадку ви швидко втомитеся і закинете роботу.

Студентські програми

Якщо у вас немає досвіду в створенні програмного коду, варто звернутися до сайтів, на яких розміщені програми підтримки студентів. Програми розраховані на преміювання стипендіями, тому взяти участь в них можуть люди, які досягли 18-річного віку. У більшості випадків програмою організовується процедура, яка полягає в організації конкурсу на фінансування цікавих проектів.

Після затвердження заявки за студентом закріплюється ментор, який курує робочий процес. Найчастіше ментором є один з розробників конкретного проекту. Ви запитаєте: «Як заробити на open source проект студенту?». Відповідаємо:

Кілька місяців учасник програми віддалено пише і тестує код, а також складає звіт. Весь час, поки учасник наймається написанням, він отримує стипендію, яка розділена на кілька траншів. Найчастіше спонсоровані програми проходять влітку, щоб не відривати студентів від навчання, правда, реєструвати заявки необхідно на початку весни.

Найвідомішою глобальної програмою є Google Summer of Code (https://summerofcode.withgoogle.com). Заявки для участі приймаються в березні.

Платне доопрацювання проекту

Після закінчення проекту, можна приступати до роботи з більш серйозними, хоча і не дуже складними проектами. Це наступна сходинка до розуміння того, як заробляють open source. Проекти самостійно розробляти ще рано, але можна знайти (на форумах, у спільнотах) компанію, зацікавлена у зборі штату. Компанія може платити як частинами, так і за виконану і здану роботу.

Спонсорська підтримка проекту

Як заробити на open source в цьому випадку? Так простіше простого - компанія замовляє розробку проекту і платить за її здійснення. Найчастіше компанія виплачує винагороду частинами - після завершення кожної зі стадій розробки. Рідше виплачується вся сума відразу, після прийняття проекту в роботу.

Крім цього, є ще величезна кількість способів, як заробити на open source, наприклад, подвійне ліцензування, збір пожертвувань і т.д., але деякі з них не забезпечують нормальний заробіток, а інші підійдуть для тих, хто вже є членом співтовариства Open Source і не потребує наших підказках.

Відгуки про заробіток на Open source

Якщо виходити з відгуків початківців, то заробіток на відкритому у доступі програмного забезпечення представляється складним процесом, оскільки досить важко знайти менторську підтримку. Якщо ж говорити про відгуки тих, хто пройшов цей тернистий шлях, тут все з точністю навпаки - розробники хвалять такий підхід і не приховують, що це реальний заробіток реальних грошей.

Інші варіанти заробітку в IT:

cat-img

Категорії