
бизнес план автотовари
Бізнес ідея – автотовари
Ідея торгівлі автотоварами та автозапчастинами, як правило, виникає у чоловіків, що займаються або пересікаються із людьми, які надають автомобільні сервісні послуги. Це специфічний бізнес, який недоступний звичайному пересічному громадянину, що вирішив стати підприємцем – занадто багато він має технічних особливостей, в яких потрібно добре орієнтуватися. Окрім цього, потрібно любити автомобілі та добре розбиратися у їх будові. Якщо все перелічене у вас є, ви можете сміливо відкривати магазин автотоварів, але почніть з того, щоб розробити хоча б самий простий бізнес план автотовари – специфічний продукт, який потребує значних вкладень та навичок.
Магазин реалізації автотоварів можна організувати за різними напрямами:
- Магазин вузької напрямленості, який може спеціалізуватися виключно на продажі кількох позицій товарів, наприклад автомобільних шин або автомобільного масла.
- Магазин, що спеціалізується тільки на реалізації запчастин до вітчизняних автомобілів, або для автомобілів зарубіжних марок.
- Орієнтований на специфічну марку магазин, це може бути, наприклад магазин автотоварів для вантажних автомобілів (наприклад, https://hino-leader.ru/), який спеціалізується не тільки на запчастинах, але і на продажу самих автомобілів такої марки.
- Універсальний тип магазину автотоварів та автозапчастин.
Дуже важливе значення у майбутній прибутковості бізнесу з реалізації автотоварів має географія розміщення магазину. Після того, як підприємець зареєструється як фізична особа, необхідно знайти правильне місце для збуту продукції. Найбільш вигідними варіантами є торгові майданчики біля ринків, приміщення біля заправок, станції технічного обслуговування, приміщення біля радіоринків.
Мінімальна площа торговельного залу повинна складати 20 кв.м., приміщення обов’язково повинно відремонтованим, та зонованим на три секції: торговий зал, місце відпочинку та гігієни, складське приміщення.
Коли підприємець буде готовий до формування асортименту продукції, дуже важливо знайти надійних постачальників автозапчастин та автозавод автотоварів. Саме партнери і дозволять стати бізнесу прибутковим. Тут є декілька варіантів співпраці:
- можна знайти великих постачальників, які шукають дрібного роздрібного продавця. Такий сценарій можливий в реалізації у невеликому місті.
- шукати самостійно постійних постачальників, можливо навіть фізичних осіб, які мають вузькопрофільну спеціалізацію. Наприклад, є люди які займаються виключно бамперами, або запчастинами до мотору.
Особливості реалізації бізнес ідеї магазину автотоварів
Бізнес буде вигідним тоді, якщо на товари можна буде в середньому здійснювати близько 80% націнки. Саме тому дуже важливе значення має налагодження постійних постачальників товарів. Отримати таку націнку чистіше можна на вживану продукцію, в той час, як на нових деталях середня націнка складає 20-30%.
Огляд ринку автотоварів України
Незалежно від того, що з кожним роком зростає конкуренція на даному ринку, статистика говорить що попит на товар зростає більше чим на 10% на рік, при цьому вітчизняних виробників більше 20%, в той час як решта – автомобілі зарубіжного виробництва.
Коли планується відкриття магазину автотоварів, асортимент магазину потрібно розрахувати в залежності від попиту. Найшвидше продавці зможуть продати моторні масла, колеса та шини. Наступне – це фільтри в асортименті, автомобільна хімія, аптечки, насоси та інший інструмент, який повинен бути у кожного водія. Також клієнту необхідно надати вибір з оригінальної та не оригінальної деталі, що впливатиме і на ціну.
Якими торгувати деталями: новими чи бувшими у вжитку?
Первинний ринок складає 24%, в той час як вторинний 76%. При цьому аналізуючи ринок автозапчастин, необхідно розрахувати, що більшим попитом користуються деталі до іномарок у співвідношенні близькому 60 : 40. Одним із способів покращення рівня конкуренції є можливість уніфікації деталей, коли елементи можуть використовуються для різних автомобілів.
При розрахунку бізнес-плану враховано, що середній чек складає 24 долари. Компанія орієнтується отримати близько 15 покупців на день, що повністю відповідає ринковим умовам в середньому за розміром місті з населенням до 100 тис осіб.
Переваги бізнесу реалізації автотоварів
- У великих містах стабільно зростає кількість клієнтів, також спостерігається високий рівень прибутку на автотовари, що забезпечує високий рівень рентабельності.
- Для початкових вкладень практично не потрібні значні ресурси.
Недоліки бізнесу реалізації автотоварів
- Досить складно вести складський та товарний облік оскільки асортимент можуть формувати тисячі дрібних деталей.
- Досить висока частка бракованої продукції, що може призвести до додаткових витрат та погіршення репутації.
Що необхідно для реалізації бізнес ідеї магазину автотоварів
Інвестиції
Для запуску магазину з автотоварами необхідно мати у наявності приміщення. Якщо його нема, можна спорудити тимчасову будівлю, вартість якої обійдеться близько $18 тис.
Меблі та незначна кількість обладнання, що використовуватиметься для складування – $3 тис.
Для ведення обліку та складування товарів необхідно комп’ютер та інше допоміжне офісне обладнання, загальна сума яких становитиме 1500$. Як ми вже згадували, на створення веб-сайту потрібно 1000$.
Також необхідно передбачити витрати на реєстрацію бізнесу. В цілому вони складають близько 500 доларів.
Персонал
Для того, щоб здійснювати безперебійне обслуговування клієнтів, необхідно в штаті мати двох продавців, одного працівника обслуговуючого персоналу та одного бухгалтера. Середня заробітна плата персоналу становить 500$ на місяць без врахування соціальних витрат.
Особливості реклами магазину автотоварів
Розглядаючи рекламні заходи, необхідно зрозуміти, що незважаючи на те, що ринок росте зі швидкістю 10% на рік, онлайн ринок автодеталей та автозапчастин зростає зі швидкістю 25% за рік, на наш погляд є найбільш перспективним способом рекламування.
Тож для рекламування магазину автотоварів потрібно залучати всі можливі способи просування в інтернеті за допомогою створення інтернет-магазинів, сторінок у соціальних мережах тощо, що дозволить суттєво збільшити обсяги збуту. На створення інтернет магазину потрібно закладати близько $1000, на його обслуговування потрібно закладати близько $300 на місяць.
Читайте більше
Бізнес план виробництва профнастилу
Розглянемо покроковий бізнес план клінінгової компанії
Бізнес план автомийки вантажних автомобілів